Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Przekroczenie limitu produkcji mleka nieco niższe?

Po 11 miesiącach roku kwotowego przekroczenie przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 6 % - podała Agencja Rynku Rolnego, która jeszcze przed miesiącem szacowała, że może ono wynieść ponad 7 %. Mniejsze przekroczenie kwoty krajowej dostaw oznaczać będzie, że rolnicy, którzy przekroczyli indywidualne limity produkcji mleka zapłacą też niższe kary.

Jak podała ARR w lutym 2015 r. do podmiotów skupujących dostarczono 775,82 mln kg mleka, tj. o 1,95 % mniej niż przed rokiem. W całym okresie 11 miesięcy (IV 2014 - II 2015) ilość skupionego mleka ukształtowała się na poziomie wyższym o 4,71 % niż w tym samym okresie roku 2013/2014.
Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 11 miesiącach roku kwotowego 2014/2015 wyniósł ok. 97,43%. Natomiast szacunkowy stopień wykorzystania kwoty krajowej dostaw ukształtował się na poziomie 97,01%.

Wcześniej ARR podawała, że przy założeniu, że krajowa kwota dostaw zostanie przekroczona o ok. 6 % - opłata jednostkową może wynieść ok.  60-70 groszy za kilogram przekroczenia.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku kwotowym Polska przekroczyła swój limit produkcji mleka o 1,68 % co skutkowało koniecznością płacenia kary w wysokości ok. 30 gr za każdy litr mleka ponad limit. Kary zapłąciło wówczas około 56 tysięcy rolników czyli co trzeci producent mleka.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę