Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Konkurs INFOTEST’2015 dla szkół ponadgimnazjalnych

- Zapraszamy wszystkie uczennice i uczniów z liceów i techników, niezależnie od tego, w której są klasie i na jakim profilu, do udziału w Konkursie Informatycznym INFOTEST’2015, organizowanym po raz drugi przez Instytut Informatyki i Automatyki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży – zachęca inicjatorka i przewodnicząca komisji oceniającej dr inż. Aneta Wiktorzak. - Konkurs składa się z dwóch etapów: etap szkolny odbędzie się już 31. marca, etap uczelniany – 17. kwietnia. Uczestnik będzie zmagać się z zadaniami informatycznymi, walcząc o nagrody. Zadania w postaci interaktywnego testu dostępne są na platformie infotest.pwsip.edu.pl

Celem organizowania konkursu jest poszerzenie wiedzy uczniów z informatyki oraz zachęcenie ich do podejmowania prób rozwiązywania problemów informatycznych, z technologii informacyjnej i komunikacyjnej. W założeniach programowych konkursu znalazło się również kreowanie wśród uczniów samodzielnego, twórczego i nowatorskiego myślenia. - Uczestnicy będą mogli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami, tak jak roku temu około 300 zgłaszających się, z których do 2. etapu przeszło 50 – zakłada dr inż. Wiktorzak. - Przygotowaliśmy 40 zadań, które będą w ciągu 45 minut podawane z platformy losowo, aby uczniowie z jednej klasy pracowali w danym momencie nad różnymi zagadnieniami. Rejestracja do udziału jest prosta i szybka, może odbyć się również w dniu 1. etapu. Ważne, żeby rozwiązywanie zadań odbywało się w obecności nauczyciela, ponieważ to on zgłosi uczniów i będzie im towarzyszył w 2. etapie w PWSIiP, Do 2. Etapu (finału) zakwalifikują się uczniowie, którzy zdobędą min 80 proc. możliwych punktów w 1. etapie.

Regulamin konkursu oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.pwsip.edu.pl/infotest
Dla zwycięzców rywalizacji mamy cenne nagrody. Serdecznie zapraszamy Was na INFOTEST’2015!

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę