Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Gimbusem na dwóch gazach

Policjanci zatrzymali kierowcę autobusu szkolnego, który będąc pod wpływem alkoholu wiózł dwadzieścioro dzieci do szkół. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko pół promila. 52-latek trafił do policyjnego aresztu, a jego postępowaniem zajmie się dalej sąd.

Dziś około godziny 7.30 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, patrolując w ramach działań „Gimbus” teren gminy Kołaki Kościelne, zatrzymali do kontroli przejeżdżający tamtędy autobus szkolny. Jego kierowca twierdził, że nie pił rano alkoholu i prosił o szybkie sprawdzenie, gdyż musi jeszcze jechać po pozostałe dzieci. Po zbadaniu stanu trzeźwości kierującego okazało się, że 52-letni mężczyzna miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. W takim stanie przewoził autobusem dwudziestu uczniów. W związku z tym kierowca został zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto 52-latek oświadczył policjantom, że kilka lat temu odpowiadał już za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz sprawą zajmie się sąd.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę