Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Długa kolejka po komunalne „M”

Ponad sto nazwisk łomżan starających się o przydział mieszkania komunalnego widnieje na projekcie nowej miejskiej listy „osób uprawnionych do zawarcia umowy najmu komunalnego lokalu mieszkalnego”. Listę utworzono na podstawie ponad pół tysiąca zgłoszeń, jakie wpłynęły do ratusza w ciągu ostatnich 6 lat. Kiedy „szczęśliwcy” z nowej listy mieszkania dostaną tego nie wie nikt. Póki co realizowana jest jeszcze lista, która powstała w 2008 roku. Ze 105 nazwisk jakie na niej widniały na komunalne mieszkania czeka jeszcze 9 rodzin.

Projekt nowej listy kolejkowej na mieszkanie komunalne w Łomży opracowała specjalna komisja, która – jak podaje Łukasz Czech z ratusza – musiała zweryfikować prawdziwość informacji ze wszystkich zgłoszeń o przyznanie lokalu komunalnego jakie do ratusza wpłynęły od 2008 roku. W sumie było ich ponad 500. O tym kto mógł znaleźć się na liście decydowały przepisy prawa, a w szczególności uchwała Rady Miasta Łomża w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Łomży z lutego 2013 roku.
Zgodnie z jej zapisami lokale komunalne (ale nie socjalne) wynajmuje się osobom (gospodarstwom domowym) o niskich dochodach, pozostającym w trudnej sytuacji życiowej, nie posiadającym wraz z innymi osobami zgłoszonymi do wspólnego zamieszkiwania prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do jakiejkolwiek nieruchomości, a także tytułu prawnego do innego lokalu lub domu mieszkalnego, pod warunkiem, że spełniają one następujące kryteria:
1) zamieszkują dotychczas w lokalu, gdzie powierzchnia pokoi nie przekracza 5m2 na jedną osobę uprawnioną do zamieszkiwania,
2) w czasie ostatnich pięciu lat nie zbyły lub nie przekazały innym osobom:
a) prawa własności lub współwłasności lokalu lub budynku mieszkalnego,
b) spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego,
c) prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej,
d) innej nieruchomości.
3) w czasie ostatnich pięciu lat nie dokonały dobrowolnie zmiany warunków mieszkaniowych na gorsze, wynajmując lokal o stanie technicznym lub powierzchni mieszkaniowej umożliwiającej ubieganie się o udzielenie pomocy mieszkaniowej przez Miasto Łomża,
4) przypadający na członka gospodarstwa domowego ich średni miesięczny dochód z okresu kolejnych trzech miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie lokalu mieszkalnego, nie przekracza poziomu:
a) 150% najniższej emerytury ogłaszanej przez Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - w gospodarstwie jednoosobowym,
b) 100 % najniższej emerytury ogłaszanej przez Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - w gospodarstwie wieloosobowym.

Na opublikowanym przez ratusz projekcie nowej listy osób uprawnionych do komunalnego mieszkania w Łomży widnieją 102 nazwiska ułożone w kolejności alfabetycznej. To zarówno osoby samotne, jak i rodziny wieloosobowe – nawet po 7 osób w rodzinie.
Teraz, przez dwa tygodnie, osoby nie ujęte na tej liście mogą składać wnioski, uwagi i zastrzeżenia do jej projektu do Prezydenta Miasta Łomża. 

Projekt listy osób uprawnionych do zawarcia umowy najmu lokalu mieszkalnego

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę