Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Stręczyciele z „gospodarstwa agroturystycznego” w areszcie

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Sąd Rejonowy w Łomży przychylił się do wniosków Prokuratury Okręgowej w Łomży i zdecydował o trzymiesięcznych aresztach dla wszystkich ośmiu osób zatrzymany w związku z agencją towarzyską działającą pod płaszczykiem gospodarstwa agroturystycznego w Kisielnicy. Dziś także policja opublikowała filmik z jej sobotniego „wejścia” do agencji.

Przypomnijmy w sobotę wieczorem policjanci wspomagani przez antyterrorystów wkroczyli do jednego z gospodarstw agroturystycznych pod Łomżą oraz kilku mieszkań na terenie powiatu łomżyńskiego i jego okolic. Podejrzewano, że w gospodarstwie tym funkcjonuje agencja towarzyska, w której pracują kobiety trudniące się prostytucją.

Agencja pod szyldem agroturystyki

źródło: KWP Białystok


Zatrzymano sześciu mężczyzn i dwie kobiety, którym później przedstawiono zarzuty czerpaniem korzyści z cudzego nierządu oraz działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Na jej czele miał stać 53-letni Piotr J., który jak podawała prokurator Maria Kudyba, z prowadzącej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Łomży, procederem miał się trudnić od 17 lat.
- Jeszcze wczoraj sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu czwórki podejrzanych, a dziś o aresztowaniu pozostałej grupy w tym i Piotra J. - mówi prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży.
Zatrzymani mężczyźni i kobiety to mieszkańcy województwa podlaskiego i warmińsko–mazurskiego - mają od 21 do 53 lat. Wszyscy mieli organizować proceder, czyli nakłaniać do prostytucji i ułatwiać prostytucję młodym kobietom. Zarobione przez nie pieniądze w znacznej części trafiały do kieszeni przewodzącego grupie Piotra J., któremu przedstawiono też zarzut zorganizowania całej grupy przestępczej.

230804070022.gif
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę