Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

CBA analizuje informacje o „aferze śmieciowej”

Główne zdjęcie
Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego analizują informacje jakie w związku z tzw. „afera śmieciową” przesłała do nich Rada Miasta Łomża. Jacek Dobrzyński, Rzecznik Prasowy CBA potwierdza, że informacja w sprawie wpłynęła do Biura, „jest ona obecnie analizowana przez funkcjonariuszy” ale zastrzega, że „na tym etapie to wszystkie informacje, które mam do przekazania w tej sprawie”.

Przypomnijmy o przesłaniu do CBA materiałów dotyczących tzw. „afery śmieciowej” radni Łomży zdecydowali na poprzedniej sesji ogromną większością głosów 18 „za” przy 1 głosie „przeciw” i 2 „wstrzymujących się”. Mianem „afery śmieciowej” określane jest to co ujawnił wykonany pod koniec 2013 roku raport Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z kontroli łomżyńskiego wysypiska śmieci w Czartorii pod Miastkowem. Wskazuje on szereg nieprawidłowości związanych przede wszystkim ze współpraca z jedną z ostrołęckich firm, w wyniku której znacząco przekroczono dozwolone limity przyjęć śmieci. W konsekwencji Urząd Marszałkowski w Białymstoku naliczył zarządzającemu wysypiskiem Miejskiemu Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży wysoką karę – wraz z odsetkami przekraczającą - 1,5 mln zł.

Uzasadnieniem wniosku Rady Miasta do CBA jest swoisty „raport” ratusza w tej sprawie, pod koniec lutego radnym przekazał obecny wiceprezydent Łomży Andrzej Galicki. Dokument pokazuje przede wszystkim jak bardzo na współpracy z łomżyńskim wysypiskiem śmieci miała zyskiwać ostrołęcka firma. Za tonę przywożonych tu śmieci, czym – jak wykazują miejscy urzędnicy - „naruszono obowiązujący ustawowy zakaz”, ostrołęcka firma płaciła czasami tylko 1 lub 5 zł, podczas gdy oficjalny cennik przewidywał nawet blisko 200 zł. Ta sama firma wynajmowała także na łomżyńskim wysypisku plac płacąc za niego znacznie niższy czynsz niż miasto płaciło gminie Miastkowo. 

zobacz też:

Szewczyk: kara w „aferze śmieciowej” z zaniechań Prezydenta
210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę