poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Z Łomży na „święto sceny w stolicy”

Aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Łomży zaprezentują się podczas prestiżowych 35. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych organizowanych przez Teatr Dramatyczny. - To ogromne wyróżnienie móc wziąć udział w tak prestiżowej imprezie, która każdego roku skupia najciekawsze dokonania teatru dramatycznego i lalkowego w Polsce – mówi Jarosław Antoniuk, dyrektor łomżyńskiego teatru. Już jutro (w środę, 25 marca 2015 r.) w Scenie na Woli im. T. Łomnickiego łomżyńscy aktorzy zaprezentują spektakl „Chłopiec i szczęście” w reżyserii Jacka Malinowskiego.

Warszawskie Spotkania Teatralne są jednym z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce organizowanym od 1965 r. Przegląd odbywa się w dwóch odsłonach teatrów „dużych” i „małych”. Teatr Lalki i Aktora w Łomży znajduje się w grupie ośmiu teatrów zaproszonych na „małe WST”.
- Najważniejszym wątkiem festiwalu jest przedstawienie najciekawszych spektakli minionego sezonu oraz przegląd najważniejszych polskich przedstawień dla dzieci, zrealizowanych w ostatnich sezonach – mówi Jarosław Antonik. - Warszawskim Spotkaniom Teatralnym towarzyszą czytania, dyskusje, koncerty, warsztaty teatralne. To wielkie święto polskiej kultury, które w każdej edycji zyskuje też  ogromne uznanie publiczności.

Prezentowany w Warszawie przez łomżyńskich aktorów spektakl „Chłopiec i szczęście” na motywach opowiadania „Lwie mleko” Isaaca Bashevisa Singera opowiada historię Tama – sieroty mieszkającego w biednej osadzie. Pewnego dnia, za sprawą dwóch bóstw – szczęścia i nieszczęścia, życie chłopca zmienia się radykalnie, przynosząc radość, ale i nowe wyzwania. Chociaż historia kończy się szczęśliwie, przedstawienie pokazuje, że – jak mówi reżyser – we wszechświecie istnieje równowaga dobra i zła, które wzajemnie się przyciągają i uzupełniają, a jedno nie może istnieć bez drugiego.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 10 lat. Wystawiony zostanie 25 marca, o godz. 11.00 w Teatrze Dramatyczny m. st. Warszawy, Scena na Woli im. T. Łomnickiego przy. ul. Kasprzaka 22. Ceny biletów: 35 zł - bilet normalny, 25 zł - bilet ulgowy i 15 zł - festiwalowa wejściówka.

 


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0