Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zawodnicy łomżyńskiego klubu najszybsi w Dallas

Główne zdjęcie
Jakub Nowak i Emil Dobrowolski

Emil Dobrowolski i Jakub Nowak, zawodnicy ŁŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, okazali się najszybszymi biegaczami rozgrywanego w niedzielę w Dallas (USA) Rock’n’ Roll Half Maraton. Długodystansowcy „Prefbetu” w Ameryce przygotowują się do kwietniowych Mistrzostw Polski w maratonie. W Dallas na dystansie o połowę krótszym, i przy tym na pagórkowatej trasie, pobili swoje rekordy życiowe. Zwyciężył Dobrowolski z czasem 1:04,41, Nowak minął metę jako drugi ( 1:04,59), a trzecie miejsce zajął Meksykanin Chrystian Zamora (1:08,21). W zawodach wzięło udział około 20 tysięcy biegaczy.

Maciej Badurek, Przemysław Dąbrowski i Piotr Łobodziński - drużynowi wicemistrzowie Polski w przełajach
Maciej Badurek, Przemysław Dąbrowski i Piotr Łobodziński - drużynowi wicemistrzowie Polski w przełajach

To nie jedyny weekendowy sukces biegaczy Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża. Podczas rozgrywanych w Iławie Przełajowych Mistrzostw Polski Seniorów zespół łomżyńskiego klubu zdobył wicemistrzostwo Polski. Piotr Łobodziński startujący na 4 kilometry zajął szóstą lokatę, pozostali dwaj długodystansowcy zmierzyli się z dystansem 10.  kilometrów. Przemysław Dąbrowski zajął 7 miejsce, a Maciej Badurek był 8.
- Na wyniki drużyny składają się trzy najwyższe lokaty, a zwycięża zespół który ma najmniej punktów – tłumaczy Andrzej Korytkowski, prezes klubu.
Mniej punktów od zawodników Prefbetu (zdobyli 21 pkt.) uzbierali tylko reprezentanci MKL SZCZECIN (13 pkt.), a trzecie miejsce zajęła ekipa LKS ZANTYR SZTUM (29 pkt.)
Również w Iławie odbyły się Przełajowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w przełajach. Rafał Pogorzelski w biegu na 5 km zajął 11. miejsce, Barbara Kobeszko była 25. na 3 km), Ola Matejkowska 26. na 2 km (wszyscy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża), a Mateusz Jaskólski z KS Łomżanie wywalczył 25. lokatę w biegu na 5 km.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę