Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Wpadli kolejni kurierzy „wnuczka”

Policji w Zambrowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o odbieranie pieniędzy od starszych osób oszukanych metodą „na wnuczka”. 23 i 39-latek usłyszeli już zarzuty oszustw lub usiłowania oszustw i decyzja sądu zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet do 8 lat więzienia.

Jak przekazuje oficer prasowy KPP w Zambrowie zatrzymanie 23 i 39-latka było wynikiem intensywnych działań funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem tego typu oszustw. Szybko okazało się, że mężczyźni w ciągu miesiąca mogli nawet kilkukrotnie odebrać pieniądze od swoich ofiar na terenie całej Polski na łączną kwotę blisko 200 tysięcy złotych. Na szczęście w kilku przypadkach, dzięki czujności osób po drugiej stronie słuchawki, próby te się nie udały. Z ustaleń policjantów z Zambrowa wynika, że wszystko zaczynało się od telefonu kobiety podającej się za „wnuczkę”, która informowała, że miała wypadek i obecnie jest w komendzie Policji. Następnie rozmówczyni prosiła swoją ofiarę o kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych, aby uniknąć aresztu. Potem do pokrzywdzonej dzwonił mężczyzna podający się za policjanta informując, że za chwilę po odbiór gotówki zgłoszą się dwaj inni funkcjonariusze. Czujność i rozwaga kolejnej wytypowanej na ich ofiarę osoby pozwoliła na szybkie zatrzymanie 23 i 39-latka. Kobieta po odebraniu podejrzanego telefonu natychmiast poinformowała o tym Policję i kontynuowała rozmowę ze sprawcami. Dzięki temu w ręce zambrowskich policjantów wpadli dwaj podejrzani o oszustwa mieszkańcy województwa kujawsko - pomorskiego. Teraz ich postępowaniem zajmie się sąd, który wczoraj wieczorem zastosował wobec mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za oszustwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę