sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Duda busem przez region

Kandydata Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta RP w weekend będzie zachęcał mieszkańców regionu do głosowania na niego w majowych wyborach. Jak przekazują działacze PiS „Andrzej Duda w ciągu tych dwóch dni odwiedzi prawie wszystkie powiaty naszego województwa”. Główny konkret urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego w niedzielę Dudabus przejedzie przez Kolno, Łomżę, Zambrów i Wysokie Mazowieckie, a dzień wcześniej będzie w Grajewie.

fot. www.facebook.com/andrzejduda
fot. www.facebook.com/andrzejduda

Do prezydenckich wyborów zostało już niespełna dwa miesiące. Kandydatów na kandydatów jest sporo – trwa jeszcze zbieranie wymaganych prawem do rejestracji podpisów 100 000 popierających kandydatów Polaków. Specjaliści i sondaże jako faworyta do zwycięstwa wskazują urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który wywodzi się z PO. Humor popsuć może mu tylko kandydat PiS – Andrzej Duda, który w sondażach jest na drugim miejscu i w procentach poparcia ciągle zmniejsza różnicę do Komorowskiego.
- Pan Andrzej Duda cieszy się w regionie dużym poparciem. Tylko w Łomży i powiatach łomżyńskim, kolneńskim i zambrowskim zebraliśmy 10 600 podpisów poparcia dla jego kandydatury – mówi poseł Lech Kołakowski, który jak zapewnia listy z podpisami już przekazał do centrali w Warszawie.
W trakcie weekendowej wizyty Dudy w regionie podpisy już nie będą zbierane, bo nie ma takiej potrzeby. Wizyta kandydata PiS na prezydenta rozpocznie się w sobotę w Białymstoku i zakończy się dnia następnego spotkaniem z mieszkańcami powiatu bielskiego. Województwo Andrzej Duda zjedzie „Dudabusem”. Wyborczy autobus będzie zatrzymywał się raczej na krótko. Z niedzielnego planu objazdu wynika, że o godzinie 10. będzie w Kolnie (Tereny inwestycyjne, ul. Towarowa 32), godzinę później już na Starym Rynku w oddalonej o ponad 30 km Łomży. W mieście spędzi trochę więcej czasu, bo kolejnym punktem na mapie Dudabusa jest pobliskie Drozdowo ale „dopiero” o godz. 12:15. Wizyta w Dworku Lutosławskich będzie błyskawiczna, bo już o 45 minut później zaplanowano spotkanie w oddalonym o 30 km Zambrowie (Spółdzielnia Mieszkaniowa ul. prym. Wyszyńskiego 3a 5). Stąd Andrzej Duda uda się do Wysokiego Mazowieckiego – godz. 14.00 ul. Kościelna 1, a później jeszcze do Łap i do Bielska Podlaskiego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0