Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Prymusi z PG nr 1 w Łomży odkrywają piękno nauki

Po raz piętnasty w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich odbyła się uroczystość, na której tytuł Prymusa otrzymało 35 uczniów ze średnią ocen 5 (i więcej) i wzorowym zachowaniem. Publiczność w auli szkolnej podziwiała ich sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych, zawodach sportowych i działalności społecznej, zarówno na forum lokalnym, jak i ogólnopolskim. Rodzice dzieci przeżywali dumę i wzruszenie, gdy z rąk dyrektor szkoły Teresy Kurpiewskiej oraz zaproszonych gości otrzymywali listy gratulacyjne, a ich pociechy - prymusi nagrody książkowe.

Wiceprezydent Łomży dr Agnieszka Muzyk nazwała prymusów „elitą miasta Łomża”. Dziękowała rodzicom za stworzenie młodzieży warunków do rozwoju. Zwróciła także uwagę na trud i wysiłek nauczycieli, pracujących na co dzień z uczniami w taki sposób, by jak najefektywniej rozwijać ich zainteresowania. Dyrekcji szkoły i nauczycielom podziękowała za rozwijanie talentów uczniów zdolnych oraz za umiejętność wspierania w procesie dydaktycznym uczniów mających problemy w nauce, by osiągali sukcesy na miarę swoich możliwości. - Prymusi zaprezentowali się wspaniale – ocenia wicedyrektor PG 1 Anna Zakrzewska. - Każdy przygotował krótką prezentację swoich pasji, zainteresowań, osiągnięć i dokonań, a nie było tego mało. Tacy uczniowie są najlepszą wizytówką naszej szkoły. Myślę, że mogliby z pełną odpowiedzialnością podpisać się pod poniższymi słowami Marii Skłodowskiej – Curie: „Jestem z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś pięknym”...

Część artystyczna nosiła tytuł „Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja mówiącym malarstwem”. Inspiracją do jej przygotowania stał się film „Wypisz, wymaluj miłość”. Młodzi aktorzy próbowali rozstrzygnąć, która z dziedzin jest bardziej wartościowa. „Literaturę tworzy się nie umysłem, a sercem” – brzmiało hasło pracowni polonistycznej, zaś plastyczną zdobił napis: „Artysta jest twórcą piękna”. - Przedstawienie niosło przesłanie o idei piękna i potrzeby artystycznego wyrażania siebie w życiu każdego człowieka – objaśnia wicedyrektor Zakrzewska. - Artyści udowodnili również, że spotkanie na swojej drodze nauczyciela - mistrza może pomóc w odkryciu prawdziwego sensu istnienia. Na pewno nie jest nim wirtualna internetowa rzeczywistość, która „okrada” młodych ludzi z życia. Zabiera czas, mami fałszywymi obietnicami i niszczy prawdziwe relacje międzyludzkie.

Za przygotowanie montażu słowno-muzycznego odpowiedzialne były: Mariola Niemkiewicz i Katarzyna Klewicka. Krystyna Kamińska zadbała o elementy scenografii.

Zaszczytny tytuł „Prymus 2015” otrzymali: Julia Baczewska, Natalia Baczewska, Ada Brodowska, Magdalena Brzeziak, Piotr Chojnowski, Katarzyna Dąbrowska, Mateusz Dudziński, Martyna Grzymała, Zofia Horoszko, Magdalena Kalska, Klaudia Korytkowska, Klaudia Kownacka, Julia Krajza, Wiktoria Laskowska, Wiktoria Mieczkowska, Marika Mocarska, Joanna Moczarska, Eliza Modzelewska, Jakub Modzelewski, Patrycja Modzelewska, Eryk Mroczko, Klaudia Piasecka, Joanna Pogroszewska, Magda Przestrzelska, Paulina Rabek, Paulina Siedlecka, Aleksandra Sobocińska, Julia Szczęsna, Aleksandra Szkirel, Wiktoria Śledziewska, Adrianna Tarnacka, Karolina Trzaska, Izabela Wasiliew, Wiktor Zawadzki i Agnieszka Żyjewska.

Opr. Mirosław R. Derewońko

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę