poniedziałek, 18 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Egzotyczne treningi...

Czołówka zawodników Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża intensywnie przygotowuje się do sezonu letniego na zgrupowaniach organizowanych m.in. nad amerykańską rzeką Rio Grande, na portugalskim wybrzeżu Algarve czy hiszpańskich górach Kadyksu. - Koszty pobytu w Portugalii są niewiele wyższe od tych w Polsce, dlatego postanowiliśmy, że wyróżniający się lekkoatleci, którzy przychodzą do Liceum Sportowego i na PWSIiP w Łomży będą wyjeżdżać co roku na takie zgrupowania, bo jest to na pewno bardzo dobra inwestycja – mówi prezes klubu Andrzej Korytkowski.

Jak przekazuje Korytkowski Emil Dobrowolski i Jakub Nowak wyjechali na siedmiotygodniowe zgrupowanie wysokogórskie do Albuquerque (1700m npm. USA, Stan Nowy Meksyk). Biegacze „Prefbetu” bardzo chwalą sobie tamtejsze ścieżki min. nad słynną rzeką Rio Grande - 1600m npm. oraz w górach na wysokości 2100m.
- Można powiedzieć, że wyjazd naszych zawodników do Ameryki Północnej jest historyczny, ponieważ przedstawiciele naszego klubu w celach sportowych odwiedzają szósty, ostatni kontynent jaki sportowo bierzemy pod uwagę (Antarktyda odpada) – mówi Korytkowski dodają, że w najbliższa niedzielę, 22 marca obaj mają w planie udział w półmaratonie w Dallas.

Kolejne sześcioosobowa grupa zawodników klubu, wraz z prezesem i trenerem Andrzejem Korytkowskim, przebywała na zgrupowaniu w portugalskim Monte Gordo – na wybrzeżu Algarve nad Atlantykiem. Studentki PWSIiP Łomża Justyna Korytkowska i Beata Trzonkowska oraz uczniowie Liceum Sportowego Barbara Kobeszko i Kamil Bugnacki ze względu na naukę po 17. dniach wrócili do swoich szkół. Na Półwyspie Pirenejskim pozostali Olga i Paweł Ochal, którzy tradycyjnie przygotowują się w tym miejscu do sezon, a niebawem portugalskie nadmorskie miasteczko zamienią na wysokogórskie Jerez Del Marquesado w hiszpańskich górach Kadyksu.
- Zgrupowanie w Portugalii przebiegło zgodnie z planem a uczestnicy oprócz treningów lekkoatletycznych odwiedzili również sanktuarium w Fatimie, Sagres (najdalej wysunięty na południowy zachód punkt Europy), Albufeirę oraz Hiszpańskie Ayamonte – przekazuje Korytkowski podkreślając, że  odbyło się ono dzięki pomocy PPB PREFBET ze Śniadowa, Urzędowi Miasta Łomża, SWEiRP Łomża, IRIS Czartoria, Czesławowi Filipkowskiemu (Uniqa) oraz PWSIiP i APLO Łomża. - Miejmy nadzieję, że wyniki w sezonie będą dobre.


Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0