Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Egzotyczne treningi...

Czołówka zawodników Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża intensywnie przygotowuje się do sezonu letniego na zgrupowaniach organizowanych m.in. nad amerykańską rzeką Rio Grande, na portugalskim wybrzeżu Algarve czy hiszpańskich górach Kadyksu. - Koszty pobytu w Portugalii są niewiele wyższe od tych w Polsce, dlatego postanowiliśmy, że wyróżniający się lekkoatleci, którzy przychodzą do Liceum Sportowego i na PWSIiP w Łomży będą wyjeżdżać co roku na takie zgrupowania, bo jest to na pewno bardzo dobra inwestycja – mówi prezes klubu Andrzej Korytkowski.

Jak przekazuje Korytkowski Emil Dobrowolski i Jakub Nowak wyjechali na siedmiotygodniowe zgrupowanie wysokogórskie do Albuquerque (1700m npm. USA, Stan Nowy Meksyk). Biegacze „Prefbetu” bardzo chwalą sobie tamtejsze ścieżki min. nad słynną rzeką Rio Grande - 1600m npm. oraz w górach na wysokości 2100m.
- Można powiedzieć, że wyjazd naszych zawodników do Ameryki Północnej jest historyczny, ponieważ przedstawiciele naszego klubu w celach sportowych odwiedzają szósty, ostatni kontynent jaki sportowo bierzemy pod uwagę (Antarktyda odpada) – mówi Korytkowski dodają, że w najbliższa niedzielę, 22 marca obaj mają w planie udział w półmaratonie w Dallas.

Kolejne sześcioosobowa grupa zawodników klubu, wraz z prezesem i trenerem Andrzejem Korytkowskim, przebywała na zgrupowaniu w portugalskim Monte Gordo – na wybrzeżu Algarve nad Atlantykiem. Studentki PWSIiP Łomża Justyna Korytkowska i Beata Trzonkowska oraz uczniowie Liceum Sportowego Barbara Kobeszko i Kamil Bugnacki ze względu na naukę po 17. dniach wrócili do swoich szkół. Na Półwyspie Pirenejskim pozostali Olga i Paweł Ochal, którzy tradycyjnie przygotowują się w tym miejscu do sezon, a niebawem portugalskie nadmorskie miasteczko zamienią na wysokogórskie Jerez Del Marquesado w hiszpańskich górach Kadyksu.
- Zgrupowanie w Portugalii przebiegło zgodnie z planem a uczestnicy oprócz treningów lekkoatletycznych odwiedzili również sanktuarium w Fatimie, Sagres (najdalej wysunięty na południowy zachód punkt Europy), Albufeirę oraz Hiszpańskie Ayamonte – przekazuje Korytkowski podkreślając, że  odbyło się ono dzięki pomocy PPB PREFBET ze Śniadowa, Urzędowi Miasta Łomża, SWEiRP Łomża, IRIS Czartoria, Czesławowi Filipkowskiemu (Uniqa) oraz PWSIiP i APLO Łomża. - Miejmy nadzieję, że wyniki w sezonie będą dobre.


230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę