Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Edukator przejmuje część podstawówek przeznaczonych do likwidacji

W całej Polsce jest ich około 100, w województwie podlaskim - 6. Chodzi o podstawówki, wobec których rady gmin podjęły intencyjne uchwały o ich likwidacji od września tego roku. Kiedy już los takiej placówki wydaje się przesądzony - rodzice uczniów, a czasem i władze gminy, przypominają sobie o łomżyńskim Stowarzyszeniu EDUKATOR.

Tak było np. w Święcku Wielkim w gminie Wysokie Mazowieckie. Władze stowarzyszenia spotkały się z wójtem i mieszkańcami wsi. Czy Edukator przejmie po wakacjach prowadzenie tej placówki, zależeć będzie od rodziców uczniów ze Święcka - mówi prezes stowarzyszenia Barbara Kuczałek.

Edukator przejmuje wiejskie szkoły od samorządów gminnych od 2000 roku. Pierwsza uratowana przed likwidacją przez stowarzyszenie szkoła w Lutostani działa do tej pory.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę