Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Nowy przewodniczący PO

Główne zdjęcie
Cezary Kisiel

Cezary Mikołaj Kisiel został nowym przewodniczący łomżyńskich struktur Platformy Obywatelskiej. Był jedynym kandydatem na to stanowisko i został wybrany jednogłośnie. Działacze PO wybierali nowego przewodniczącego, bo pod koniec sierpnia ubiegłego roku, tuż przed samorządową kampanią wyborczą, z partii odszedł ówczesny przewodniczący Sławomir Zgrzywa. - Na początku musimy uporządkować struktury partyjne przed najważniejszym zadaniem jakim są jesienne wybory parlamentarne – mówi Cezary Kisiel. - Musimy zmobilizować ludzi do pracy, aby w mieście osiągnąć przyzwoity wynik około 30%.

W Łomży jest około stu członków Platformy Obywatelskiej, ale prawo wybierania przewodniczącego miało 88. Z tej liczby na sobotnim zjeździe pojawiło się tylko 37 członków. To oni jednomyślnie na nowego przewodniczącego miejskich struktur partyjnych wybrali  Cezarego Kiśla.
- Na zjeździe nie było reprezentacji 2 z 8 kół partii w Łomży – przyznaje Kisiel. - Dlatego pierwszym moim zadaniem będzie  uporządkowanie struktury partyjnej.
Nowy przewodniczący chce też powołać nowy zarząd PO w Łomży. W tym starym pojawiły się wakaty, po tym, gdy kilku dotychczasowych działaczy opuściło Platformę w geście solidarności ze Sławomirem Zgrzywą. Podczas sobotniego zjazdu dokooptowano także 14 nowych osób do Rady Powiatu, która liczy w sumie 40 osób i będzie wybierała nowy zarząd partii. Jak mówi Kisiel powinien on zostać wybrany do końca miesiąca.

Cezary Kisiel pracuje jako zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Już jesienią 2013 roku ubiegał się o funkcję szefa miejskich struktur partii, ale wówczas przegrał ze Zgrzywą. Kilka tygodni później to jednak Kisiel, a nie Zgrzywa został członkiem najwyższych władz partyjnych w województwie czyli Zarządu Regionu PO w Białymstoku.
Był kandydatem PO do Parlamentu Europejskiego w maju ubiegłego roku oraz partyjną jedynką listy samorządowej do Rady Miasta w okręgu nr 3 – obejmującym największe w mieście osiedla Jantar, Górka Zawadzka i Konstytucji, ale mandatu nie zdobył.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę