niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Nowy przewodniczący PO

Cezary Mikołaj Kisiel został nowym przewodniczący łomżyńskich struktur Platformy Obywatelskiej. Był jedynym kandydatem na to stanowisko i został wybrany jednogłośnie. Działacze PO wybierali nowego przewodniczącego, bo pod koniec sierpnia ubiegłego roku, tuż przed samorządową kampanią wyborczą, z partii odszedł ówczesny przewodniczący Sławomir Zgrzywa. - Na początku musimy uporządkować struktury partyjne przed najważniejszym zadaniem jakim są jesienne wybory parlamentarne – mówi Cezary Kisiel. - Musimy zmobilizować ludzi do pracy, aby w mieście osiągnąć przyzwoity wynik około 30%.

Cezary Kisiel
Cezary Kisiel

W Łomży jest około stu członków Platformy Obywatelskiej, ale prawo wybierania przewodniczącego miało 88. Z tej liczby na sobotnim zjeździe pojawiło się tylko 37 członków. To oni jednomyślnie na nowego przewodniczącego miejskich struktur partyjnych wybrali  Cezarego Kiśla.
- Na zjeździe nie było reprezentacji 2 z 8 kół partii w Łomży – przyznaje Kisiel. - Dlatego pierwszym moim zadaniem będzie  uporządkowanie struktury partyjnej.
Nowy przewodniczący chce też powołać nowy zarząd PO w Łomży. W tym starym pojawiły się wakaty, po tym, gdy kilku dotychczasowych działaczy opuściło Platformę w geście solidarności ze Sławomirem Zgrzywą. Podczas sobotniego zjazdu dokooptowano także 14 nowych osób do Rady Powiatu, która liczy w sumie 40 osób i będzie wybierała nowy zarząd partii. Jak mówi Kisiel powinien on zostać wybrany do końca miesiąca.

Cezary Kisiel pracuje jako zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Już jesienią 2013 roku ubiegał się o funkcję szefa miejskich struktur partii, ale wówczas przegrał ze Zgrzywą. Kilka tygodni później to jednak Kisiel, a nie Zgrzywa został członkiem najwyższych władz partyjnych w województwie czyli Zarządu Regionu PO w Białymstoku.
Był kandydatem PO do Parlamentu Europejskiego w maju ubiegłego roku oraz partyjną jedynką listy samorządowej do Rady Miasta w okręgu nr 3 – obejmującym największe w mieście osiedla Jantar, Górka Zawadzka i Konstytucji, ale mandatu nie zdobył.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0