Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Ciepła praca w cenie (2)

Główne zdjęcie
Nowa tabela wynagrodzeń w MPEC przesłana przez zarząd spółki

4,5 tys zł – to ubiegłoroczna średnia płaca w MPEC Łomża, ale już łącznie z nagrodami jubileuszowymi, odprawami emerytalnymi i innymi wynagrodzeniami wyniosła – wyjaśnia zarząd miejskiej spółki w odpowiedzi na nasz wtorkowy artykuł w którym ujawniliśmy tabelę z wysokością zarobków poszczególnych grup pracowników spółki.

Pierwotna tabela wynagrodzeń grup racowników MPEC w 2014 roku
Pierwotna tabela wynagrodzeń grup racowników MPEC w 2014 roku

- Tabela zamieszczona w artykule pn. „Wynagrodzenia w poszczególnych grupach w 2014 r.” jest dokumentem analitycznym Spółki i nie była formatowana w taki sposób, jaki byłby czytelny dla ogółu opinii publicznej – czytamy w przesłanej nam informacji w której zarząd zarzuca nam m.in. wprowadzanie opinii publicznej w błąd oraz manipulacje. Wśród przesłanych obok nowej tabeli płac wyjaśnień jest także m.in. to, że "w przedsiębiorstwie nie występuje stanowisko „sprzątaczka” (które jest ujęte w tabeli opublikowanej przez nas we wtorek – dop. red.), a do tej nomenklatury zostały przypisane stanowiska łączące w sobie funkcje „robotnika gospodarczego przy pracy lekkiej i portiera” lub „dozorcy i pracownika gospodarczego przy pracy lekkiej”.
Zarząd MPEC w posumowaniu pisze: biorąc powyższe pod uwagę, prawidłowy, zgodny ze stanem faktycznym, wniosek z podsumowania  tabeli jest następujący:
1. Średnia płaca bez nagród jubileuszowych, odpraw emerytalnych i innych wynagrodzeń za 2014 rok wyniosła 4 156,41 zł, a z wyłączeniem członków zarządu – 4 065,54 zł.
2. Średnia płaca w przedsiębiorstwie ogółem tj.  łącznie z nagrodami jubileuszowymi, odprawami emerytalnymi i innymi wynagrodzeniami wyniosła 4504,56 zł, a z wyłączeniem członków zarządu 4 387,92 zł.

Przypomnijmy tabelę z wynagrodzeniem poszczegóolnych grup pracowników MPEC w 2014 roku, podpisana przez prezesa miejskiej spółki opublikowaliśmy po żądaniach szefów związków zawodowych MPEC domagających się 4% podwyżek. Teraz zdobyliśmy także i to pismo.  

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę