Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Bezpłatny Internet czeka na Ciebie

To już naprawdę ostatni moment na otrzymanie darmowego łącza internetowego i to aż na pięć lat. Jeszcze tylko 30 marca Urząd Miejski w Łomży prowadzi rekrutację mieszkańców do realizowanego - z wykorzystaniem środków unijnych - projektu „Stop wykluczeniu cyfrowemu w mieście Łomża”. Jego głównym celem jest dostarczanie przez pięć lat darmowego Internetu dla 500 rodzin z miasta. Jak przekazują miejscy urzędnicy pozostało tylko 30 wolnych miejsc, a pierwsi mieszkańcy Łomży, którzy zgłosili się do projektu wcześniej już cieszą się możliwością bezpłatnego serfowania w Internecie.

Oferowane łącze - o przepustowości większej niż 144Kb/s i minimalnym transferze danych nie mniejszym niż 2Mbp/s - zapewni możliwość szybkiego przeglądania stron internetowych, ale także płynnego oglądania filmów, czy prowadzenie darmowych wideo - rozmów np. za pomocą  programy Skype. Jednak by dołączyć do tej grupy szczęśliwców, trzeba się pospieszyć.  Koniec rekrutacji został przewidziany na koniec marca.

W dzisiejszych czasach dostęp do sieci internetowej jest swego rodzaju oknem na świat. Internet stwarza możliwości dotarcia do wiedzy i informacji. Pozwala nawiązywać kontakty, załatwiać różne sprawy bez konieczności wychodzenia z domu. Od lat w ten sposób tysiące mieszkańców Łomży korzysta z usług bankowych, dokonuje zakupów w sklepach internetowych, rozlicza się z Urzędem Skarbowym wypełniając PIT, ale też coraz częściej załatwia także sprawy w Urzędzie Miejskim w Łomży. Ludzie korzystają z Internetu z komputerów domowych, w pracy, czy za pośrednictwem telefonów komórkowych. Im więcej możliwości daje Internet tym większym problemem stają się ograniczenia w dostępie do niego, czy brak umiejętności korzystania z jego zasobów. W celu likwidacji tych barier Miasto Łomża, zdecydowało się na realizację projektu „Stop wykluczeniu cyfrowemu w mieście Łomża”. Obejmuje on bezpłatne - dla zakwalifikowanych do projektu mieszkańców - podłączenie do Internetu i to aż na pięć lat oraz także bezpłatny profesjonalny kurs, który jego uczestnikom da wiedzę jak korzystać z możliwości oferowanych za pośrednictwem Internetu.

Projekt dla wybranych
Aby wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach i mieć dostęp do sieci, trzeba jednak spełnić kilka warunków. Podstawowym kryterium jest stały lub czasowy meldunek w mieście Łomża i brak dostępu do Internetu. Wśród potencjalnych beneficjentów projektu znajdują się także: uprawnieni do korzystania ze świadczeń pomocy społecznej lub świadczeń rodzinnych, dzieci i młodzież ucząca się - z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej i społecznej uprawniającej do uzyskania stypendiów socjalnych, osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, rodziny zastępcze oraz osoby z grupy 50+, których przeciętny miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty najniższych gwarantowanych świadczeń emerytalne - rentowych. Dostęp do darmowego Internetu mogą uzyskać ponadto dzieci i młodzież - uczące się w systemie dziennym do 25. roku życia z bardzo dobrymi wynikami w nauce, pod warunkiem spełnienia kryterium dochodowego - przeciętny miesięczny dochód opodatkowany na osobę w rodzinie z roku poprzedzającego rok udziału w projekcie powinien być niższy, niż ostatni aktualny roczny wskaźnik.

Te, jakby się wydawało, wyśrubowane wymagania, spełniają tysiące mieszkańców Łomży. Ci z nich, którzy chcieliby skorzystać z arcyciekawej możliwości otrzymania bezpłatnego Internetu przez pięć lat muszą się pospieszyć, gdyż liczba miejsc w projekcie jest ograniczona i maleje z każdym dniem. Od początku lutego wpływa do urzędu średnio po kilkanaście wniosków dziennie. W sumie jest ich już ponad pół tysiąca, a liczba zakwalifikowanych wzrosła do około 470. Zostało zatem jeszcze tylko około 30 wolnych miejsc.

Zainteresowanych udziałem w projekcie, zapraszamy do zapoznania się z Formularzem Rekrutacyjnym, dostępnym na stronie Urzędu Miasta: www.lomza.pl oraz bezpośredniego składania wniosków w Urzędzie Miejskim w Łomży, ul. Stary Rynek 14, w pokoju 110. Wnioski można zostawiać również w Wydziale Spraw Społecznych UM w Łomży, przy ulicy Polnej 16 oraz Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łomży, ul. Dworna 23B. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, informacje na temat projektu można uzyskać pod numerem telefonu (86) 215 68 00.

Projekt „Stop wykluczeniu cyfrowemu w mieście Łomża” współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 - 2013 działanie 8.3 „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - e-lnclusion”, Oś priorytetowa 8 „Społeczeństwo Informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę