Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Nowi „starzy” (ko)ordynatorzy i „stare” nowe twarze

Główne zdjęcie
Szpital Wojewódzki im. Kard. Wyszyńskiego w Łomży

Dobiegają końca kolejne konkursy na koordynatorów Szpitala Wojewódzkiego, czyli ordynatorów zatrudnionych na kontraktach, nie na umowę o pracę. Zbliżający się 1. kwietnia nie będzie w tonie primaaprilisowym dla lekarzy, pielęgniarek i personelu przynajmniej dwóch oddziałów. - Cenioną ordynator dr Bożenę Florczyk na oddziale noworodkowym zastąpi nowy koordynator dr Dariusz Ślesicki, który był ordynatorem w szpitalu w Pułtusku, a kilka lat temu pracował u nas – informuje wicedyrektor łomżyńskiego szpitala Hanna Majewska – Dąbrowska. - Po siedmiu latach wraca też do nas dr Marek Załęski, który przejmie stanowisko po zasłużonym twórcy oddziału urologicznego i ordynatorze dr. Telesforze Saracynie. Dwa inne oddziały czekają jeszcze na zakończenie konkursu.

Tajemnica konkursowa, póki nie zostały zakończone wszystkie procedury formalno-regulaminowe, nie pozwala na przekazanie nam wielu ciekawych detali, typu: ilu i skąd kandydatów rywalizowało o te intratne posady i prestiżowe stanowiska oraz ile będą zarabiali wybrani przez komisję, na której czele stoi właśnie wicedyrektor szpitala Hanna Majewska – Dąbrowska. Na razie dość wiedzieć, że większość wybranych ponownie koordynatorów była bezkonkurencyjna także w tym sensie, że nie miała kontrkandydata. Na kilku z 20 oddziałów o swój gabinet rywalizowało dwóch, trzech lekarzy. Na nazwisko (ko)ordynatora oddziału kardiologicznego i ginekologiczno-położniczego poczekamy.

Zmiany wzmocniły kolejne dwa oddziały szpitala
Zatem w swych (ko)ordynatorskich gabinetach pozostanie zwycięska dziewiątka dotychczasowych, sprawdzonych na stanowisku kierowniczym specjalistów od prowadzenia oddziałów szpitalnych. W konkursach zostali na nowo wybrani: oddział płucny – dr Halina Łupińska, onkologia – Małgorzata Wagner- Oleszczuk, okulistyka – dr Ewa Poppe, laryngologia – dr Marek Pyd, rehabilitacja – dr Anna Matys, nefrologia – dr Henryk Perkowski, oddział chorób wewnętrznych – dr Piotr Zengota, neurologia – dr Katarzyna Strzalińska, ortopedia – Krzysztof Gołaszewski. Przewodnicząca komisji konkursowej jest zadowolona z powrotu do szpitala w Łomży jego dawniejszych pracowników: - Z doktorem Załęskim na urologię przyjdą na pełen etat dwaj lekarze: Roman Jagodziński i Andrzej Krajewski, co ustabilizuje sytuację kadrową. Chorzy będą czuli się teraz bezpieczniej, mając ciągłą opiekę. Doktor Ślesicki nikogo ze sobą nie sprowadza, ale jako neonatolog wzmocni dobry zespół.
Warto tu przypomnieć, że ustępujący ordynator urologii dr Telesfor Saracyn to faktycznie i twórca tegoż oddziału, wychowawca i mistrz pokolenia lekarzy, wśród których jest również jego następca dr Marek Załęski. Dr Saracyn uratował setki ludzi przed wstydliwym kłopotem układu moczowego, w poszukiwaniach i chęci doskonalenia inicjując liczne konferencje naukowe polskich urologów.
- Kontrakty dotychczasowym szefom oddziałów wygasają 31. marca – dodaje Hanna Majewska – Dąbrowska. - Nowe umowy z koordynatorami zawieramy do różnych miesięcy 2018 i 2019 roku, żeby nie było tempa jak w tym roku. Chodzi o to, żeby kontrakty za kilka lat wygasały stopniowo.

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę