Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Ciepła praca w cenie

Sprzątaczka 3 tys zł, pracownik fizyczny 4 tys zł, pracownik umysłowy 4,2 tys zł, a kierownik ponad 6 tys zł. To nie marzenia o pensjach, ale średnie zarobki jakie w ubiegłym roku osiągnęli pracownicy jednej z łomżyńskich firm. Średnia miesięczna pensja – według wyliczeń zarządu firmy - wynosi tam ponad 4,5 tys zł i to bez nagród jubileuszowych i wszystkich innych dodatków.

Co to za firma? To Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży. Niedawno związkowcy z niej zażądali 4% podwyżki płac. Dotarliśmy do dokumentu, który przedstawia wynagrodzenie w poszczególnych grupach pracowników miejskiej spółki.

Dla porównania
Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w 2013 roku w Polsce wyniosło – według oficjalnych danych GUS - 3 837 zł. W miastach na prawach powiatu takich jak Łomża  było to nieco mniej 3697,85 zł. W samej Łomży – według tych samych wyliczeń GUS - przeciętnie miesięczne wynagrodzenie brutto wynosiło zaledwie 3120,07 zł - czyli było o blisko 20% niższe niż średnio w kraju – było jednym z najniższych w grupie miast na prawach powiatu. Jak się okazuje średnią w Łomży znacząco zawyża MPEC. Średnia pensja w tej miejskiej spółce mogła wówczas wynosić ponad 4400 zł. Doliczając do tego „świadczenia na rzecz pracownika” (w sumie było to ok. 655 tys zł) wychodzi nawet blisko 5 tys zł miesięcznie.
Pracą w MPEC cieszy się ponad 135 osób. Z danych podawanych kilka lat temu przez spółkę wynikało, że zdecydowana większość pracowników – niemalże 3/4 z nich - ma wykształcenie średnie, zawodowe lub podstawowe.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę