Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Prawie jak z kryminalnego filmu

Główne zdjęcie
fot. Straż Graniczna

Strzelanina, przejechane kolczatki drogowe i staranowany służbowy Land Rover – tak wyglądał pościg za... przemytnikiem papierosów. 36-latek w osobowym audi przewoził ponad 14 tysięcy paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 184 tys. zł. Wpadł na drodze z Grajewa do Moniek.

fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna

We wtorek wieczorem na trasie z Grajewa do Moniek funkcjonariusze Straży Granicznej chcieli zatrzymać do kontroli drogowej audi A6.  Kierujący pojazdem nie zastosował się do wydawanych przez funkcjonariuszy wyraźnych sygnałów do zatrzymania, a wręcz przeciwnie gwałtownie zawrócił. Współdziałający patrol widząc zaistniałą sytuację ponownie wydał kierującemu polecenie do zatrzymania. Kierowca nadal nie reagował kontynuując ucieczkę z dużą prędkością. Przejechał przez rozłożone kolczatki drogowe i skierował się na ustawioną blokadę z pojazdów straży granicznej. Licząc na przepchnięcie służbowego Land Rovera i dalszą ucieczkę staranował go, ale zderzenie i przestrzelenie przez funkcjonariuszy niektórych elementów silnika skutecznie unieruchomiło pojazd. Poza sprawdzeniu okazało się, że w samochodzie znajdowało się ponad 14,3 tys. paczek papierosów.  Ich wartość oszacowano na ponad 184 tys. zł. Dodatkowo w aucie znaleziono oryginalne tablice rejestracyjne audi, a te na których jechał były fałszywe. 36-letni kierowca audi, obywatel Polski, został zatrzymany.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę