Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prokuratura ustala czy doszło do pobicia niepełnosprawnego mężczyzny w Ośrodku Wsparcia

Czy kierowniczka Ośrodka Wsparcia w Kownatach koło Łomży pobiła niepełnosprawnego podopiecznego? Oskarża ją o to matka mężczyzny, a sprawę bada prokuratura. Kobieta twierdzi, że jej chory na porażenie mózgowe syn był też szykanowany przez kierowniczkę. Efektem tego miało być pobicie w jej gabinecie. Według relacji mężczyzny kobieta miała go zrzucić z wózka inwalidzkiego i uderzyć jego głową o kaloryfer.

33- letni niepełnosprawny miał wybite dwa zęby i pokaleczoną twarz. Te obrażenia potwierdza lekarska obdukcja. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży - Edward Jarota - wątpi, by były one efektem pobicia przez kierowniczkę. Dodaje, że niepełnosprawny mężczyzna został usunięty z Ośrodka, bo był agresywny. Stało się to na wniosek dyrektora ośrodka po wydaniu opinii przez zespół wspierająco-aktywizujący. Zgodnie z nią mężczyzna był agresywny i zagrażał innym uczestnikom zajęć i sobie.

Sprawę wyjaśnia teraz łomżyńska prokuratura. Ośrodek podlega Zarządowi Okręgowemu Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Jego dyrektor, Marian Knopkiewicz, powiedział Polskiemu Radiu Białystok że nie będzie komentował sprawy do czasu zakończenia postępowania przez prokuraturę.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę