Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Złodziej z cmentarza

Torebki z zawartością straciły dwie panie, które pod koniec lutego odwiedziły łomżyńskie cmentarze. W obu przypadkach złodziej wykorzystał chwilową nieuwagę kobiet, które zajęły się pielęgnowaniem nagrobków.

Ewelina Szlesińska z policji w Łomży przestrzega przed złodziejami, którzy także na cmentarzach szukają łatwego łupu. Pierwsza z tegorocznych kradzieży cmentarnych w Łomży wydarzyła się na cmentarzu przy ul. Przykoszarowej, druga na cmentarzu przy ul. Kopernika. W pierwszy wypadku złodziej wraz z torebką skradł około 100 zł, w drugim już ponad 500 zł.
- Jest coraz cieplej, zbliżają się święta Wielkiej Nocy i coraz więcej osób, odwiedza cmentarze, by po zimie uprzątnąć groby bliskich. Niestety zdarza się, że wykonując jakieś drobne prace zwłaszcza osoby starsze zostawiają torebki na nagrobku czy ławeczce, a złodziej widząc taką okazję nie będzie jej marnował – mówi policjantka. - Apelujemy do wszystkich wybierających się na przykład na cmentarze, aby nie zabierali ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów. Jeśli już ktoś zdecyduje się jednak na zabranie ze sobą takich przedmiotów czy pieniędzy, zalecamy, aby nie trzymać ich w łatwo dostępnej torebce, czy saszetce. I oczywiście nie zastawiać ich bez opieki. Złodziej jeśli dostrzeże okazję do łatwej kradzieży, i to niezależnie od miejsca, zawsze ją wykorzysta – dodaje.
Policjantka przed złodziejami przestrzega także właścicieli ogródków działkowych, którzy w ślad za nimi także i tam zaczną częściej szukać okazji do kradzieży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę