sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Plastycy nagrodzeni

Przedstawiająca bobry praca 16-letniej Julii Borkowicz została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Parki Narodowe w Polsce oraz Gatunki Zwierząt i Roślin Chronionych”. Julia jest podopieczną Anny Bureś w pracowni plastycznej MDK-DŚT w Łomży. Na konkurs z tej pracowni wysłano w sumie 10 zgłoszeń, i aż cztery z nich zostały dostrzeżone przez jury konkursu.

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie, który zachęcał młodych artystów plastyków do poznania fauny i flory w polskich parkach narodowych, rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt będących pod ochroną oraz podjęcia próby przedstawienia tematu w technikach plastycznych.

Praca Juli Borkowicz wykonana suchymi pastelami przedstawia żeremie bobrów. Tą sama techniką posłużyła się także 13-letnia Kasia Borkowicz, która przedstawiła wilka - największego drapieżnika naszych lasów. Ta jej praca zdobyła wyróżnienie.
Jury konkursu wyróżniło także prace jeszcze dwóch młodszych dziewczynek z pracowni plastycznej MDK Dominiki Żelechowskiej (7 lat) i Martyny Jankowskiej (11 lat). One namalowały ptaki występujące w Narwiańskim i Biebrzańskim Parku Narodowym.
- Dominika namalowała sowę błotną farbami do jedwabiu, a Martyna przedstawiła barwne bataliony w technice  batikowej – wyjaśnia Anna Bureś opiekunka plastyków z MDK – DŚT.


Foto: autor: Julia Borkowicz - praca nagrodzona
Foto: Dominika Żelechowska - wyróżnienie
Foto: Małgosia Borkowicz - wyróżnienie
Foto: Martyna Jankowska - wyróżnienie

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0