Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Szczypiornistki „Dwójki” ponownie najlepsze

Udanie zakończyły się mistrzostwa województwa podlaskiego dla juniorek młodszych Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Dwójka Łomża. Zespół prowadzony przez trenera Stanisława Niedbałę wywalczył złoty medal czym powtórzył wynik osiągnięty w tym sezonie przez najstarszą grupę łomżyńskiego klubu.

W województwie podlaskim piłka ręczna nie cieszy się zbyt dużą popularnością. O medale w kategorii juniorek młodszych walczyły zaledwie trzy zespoły. Oprócz Dwójki była to UKS Olimpia Kolno oraz TS Siemiatycze.
- W starszym roczniku toczyliśmy wyrównane boje z drużyną z Dąbrowy Białostockiej. Nie wiem dlaczego klub nie wystawił zespołu do rozgrywek w młodszej kategorii - mówi trener Niedbała.
Mimo nieobecności dąbrowianek, „Dwójka” miała w tym sezonie godnego siebie rywala - zespół z Siemiatycz. Łomżanki zmierzyły się z nimi dwukrotnie - raz minimalnie wygrywając i raz remisując. Zdecydowanie łatwiej naszym szczypiornistkom grało się z Olimpią. O przewadze łomżanek szczególnie świadczyło drugie spotkanie, które wygrały różnicą 10 bramek. Dzięki trzem zwycięstwom i remisowi GUKS uplasował się na pierwszym miejscu zdobywając kolejny tytuł mistrzowski i dodatkowo prawo gry w 1/8 finału Mistrzostw Polski. Na tym etapie rywalki będą już jednak zdecydowanie bardziej wymagające. Na turnieju w Kielcach zmierzą się z mistrzem woj. świętokrzyskiego - miejscowym KSS-em oraz wicemistrzami woj. małopolskiego (SKS Kusy Kraków) i podkarpackiego (zespół jeszcze nieznany).
- Nie mogliśmy gorzej trafić – mówi trener łomżyńskiej „Dwójki”. - KSS to brązowy, a SKS Kusy złoty medalista sprzed dwóch lat w kat. młodziczek. To są czołowe ekipy w kraju w tej kategorii wiekowej i bardzo trudno będzie z nimi o korzystny wynik. Jednak my się nie poddajmy i będziemy walczyć - zapowiada Stanisław Niedbała.
Turnieje 1/8 finału zaplanowano na 10-12 kwietnia. Do ćwierćfinału awans uzyskają po dwie najlepsze ekipy z każdego turnieju.

is

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę