Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Uroczystości Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia.

To dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie jest zagrożone już w łonach matek. W Dniu Świętości Życia, jak co roku, wielu wiernych podejmuje Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. “Wszystkich wiernych zachęcamy do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji, która jest jednym z elementów budowania «cywilizacji miłości» i wypełnienia Chrystusowego przykazania miłości bliźniego; jest także miarą wielkości człowieka i jego odpowiedzialności za każde życie” - powiedział w ks. dr Mirosław Brzeziński, dyr Wydziału Duszpasterstwa Rodzin łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej. Dzień Świętości Życia wskazuje na wartość ludzkiego życia począwszy od poczęcia aż do naturalnej śmierci – podkreślił ks. Brzeziński.

Formularze przyrzeczeń Duchowej Adopcji dostępne są w parafiach i Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Łomży.
Dzień Świętości Życia tradycyjnie obchodzony jest w Święto Zwiastowania Pańskiego. Ustanowiono go w odpowiedzi na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice "Evangelium vitae" z 1995 roku: "Proponuję, aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia. Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji" - napisał Jan Paweł II.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę