Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Najlepsze mleko w najlepszej cenie

1,65 zł - to ubiegłoroczna średnia cena mleka jaką swoim dostawcom wypłacała OSM Piątnica. Już 15. rok z rzędu piątnicka mleczarnia była najlepiej płacącą mleczarnią w kraju. Średnia cena płacona za dostawy mleka przez Piątnicą wyszła o około 15% wyższa niż średnia cena w kraju i o ok. 12% wyższa iż średnia w województwie podlaskim. W sumie w ubiegłym roku OSM Piątnica skupiła około 300 milionów litrów mleka niemalże wyłącznie (99%) w klasie super i ekstra.

Rolnicy dostarczający mleko do OSM Piątnica nie tylko dbają o najwyższą jakoś, ale i ilość.  W ubiegłym roku aż 11, (wobec 8 w 2013 roku) wyprodukowało powyżej miliona litrów mleka. W tej grupie 2 przekroczyło granice 2 mln litrów, a jeden jest blisko osiągnięcia produkcji na poziomie 8 milionów litrów mleka rocznie. To Adam Pietruszyński z Łomży, który prowadzi dwa potężne gospodarstwa mlecze w Lachowie pod Kolnem i w Stradunach koło Ełku. W sumie w ubiegłym roku dostarczył do piątnickiej mleczarni 7 milionów 915 tysięcy litrów mleka.
Kolejni mleczni potentaci z regionu to Krzysztof Banach z Kalinowa z wynikiem 2,215 mln litrów mleka w 2014 roku oraz Wojciech Kowalewski ze Srebrowa, w którego gospodarstwie ubiegłoroczna produkcja mleka przekroczyła 2 miliony litrów. Ci dwaj gospodarze w rankingu największych dostawców Piątnicy w stosunku do 2013 roku zamienili się miejscami.

OSM Piątnica najwięcej dostawców ma na terenie powiatu łomżyńskiego. 1158 rolników w ubiegłym roku wyprodukowało i dostarczyło do tej mleczarni w sumie 172 miliony litrów mleka. Po przejęciu przed kilku laty mleczarni w Ostrołęce „Piątnica” zyskał także 927 tamtejszych dostawców, który w ubiegłym roku wyprodukowali łącznie 98 milionów litrów mleka. Na dalszych pozycjach są rolnicy z powiatów: kolneńskiego  91 dostawców wyprodukowało około 19 mln litrów mleka, piskiego 74 rolników z produkcją rządu 6,8 mln mleka, grajewskiego gdzie 7 dostawców wyprodukowało 2 mln litrów mleka oraz zambrowskiego – 5 dostawców i 1,5 mln litrów mleka.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę