Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

„Najsmaczniejsze pierogi z mięsem”

Główne zdjęcie
Marta Ziemczyk i Sylwia Olbryś autorki „najsmaczniejszych pierogów z mięsem”

Pieróg pierogowi nierówny. Wiedzą o tym doskonale nie tylko smakosze. Ostatnio do boju na pierogi stanęli uczniowie klas technik żywienia i usług gastronomicznych łomżyńskiej „Wety”. Tym razem rywalizacja była jeszcze trudniejsza bo szkolny konkurs kulinarny nosił tytuł „Najsmaczniejsze pierogi z mięsem”.

Konkurs zorganizowano z inicjatywy Koła Gastronomicznego w szkole, którym kierują nauczycielki Elżbieta Jarota i Ewelina Karpińska-Siwek. W stołówce szkolnej przez kilka godzin  rywalizowały ze sobą najlepsze zespoły klasowe uczniów kształcących się na kierunku technik  żywienia  i  usług  gastronomicznych. Uczestnicy w  oparciu  o  własne  receptury  starali  się  wytworzyć  jak  najlepszy „produkt końcowy”.Ten oceniało jury złożone z  bardzo  wymagających  nauczycieli – technologów. Wybierając najlepsze pierogi z mięsem pod uwagę brano kilka kryteriów: prawidłowość  receptury, warunki  produkcji  (higiena), cechy jakościowe (wygląd  ogólny, smak, zapach) oraz oryginalność i innowacyjność podania.

I po podsumowaniu wszystkich ocen wyszło, że najsmaczniejsze pierogi z mięsem w Wecie robią uczennice klasy II d: Marta Ziemczyk i Sylwia  Olbryś.
Bój o drugie miejsce był tak zacięty, że jury przyznało go dwóm parom ex aequo: Weronika  Choińska i  Aleksandra  Kędziorek  z kl  I d  oraz  Przemysław Dziubiński i Andrzej Ciołek z kl II c.
Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła para: Paulina Kruczkow i Patryk Gliński z  kl III d, a tuż poza podium znaleźli się Katarzyna Fabiszewska i Dominika Duda z kl I c.


230804070022.gif
Foto: Marta Ziemczyk i Sylwia  Olbryś autorki „najsmaczniejszych pierogów z mięsem”
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę