Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Na przemytniczym szlaku

Główne zdjęcie
fot. Straż Graniczna

Na trzy miesiące trafił do tymczasowego aresztu 20-letni Litwin, który wpadł chcąc przejechać przez Łomżę skradzionym w Niemczech Land Roverem. Szacunkowa wartość auta wynosi 160 tys. zł.

fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna

Czarnego Land Rovera w czwartek rano w Miastkowie na krajowej „61” do rutynowej kontroli zatrzymał wspólny patrol funkcjonariuszy straży granicznej, policji i służby celnej. Samochód był na niemieckich numerach rejestracyjnych, ale za jego kierownicą siedział 20-letni obywatel Litwy. Auto z 2010 roku zostało sprawdzone w dostępnych funkcjonariuszom bazach i okazało się, że figuruje jako utracone na terenie Niemiec. Natychmiast zatrzymano Litwina i samochód. Młodemu mężczyźnie przedstawiono zarzut paserstwa, a w piątek Sąd Rejonowy w Łomży, na wniosek prokuratury zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Zgodnie z art. 291. § 1 kodeksu karnego: „kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę