środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Na przemytniczym szlaku

Na trzy miesiące trafił do tymczasowego aresztu 20-letni Litwin, który wpadł chcąc przejechać przez Łomżę skradzionym w Niemczech Land Roverem. Szacunkowa wartość auta wynosi 160 tys. zł.

fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna

Czarnego Land Rovera w czwartek rano w Miastkowie na krajowej „61” do rutynowej kontroli zatrzymał wspólny patrol funkcjonariuszy straży granicznej, policji i służby celnej. Samochód był na niemieckich numerach rejestracyjnych, ale za jego kierownicą siedział 20-letni obywatel Litwy. Auto z 2010 roku zostało sprawdzone w dostępnych funkcjonariuszom bazach i okazało się, że figuruje jako utracone na terenie Niemiec. Natychmiast zatrzymano Litwina i samochód. Młodemu mężczyźnie przedstawiono zarzut paserstwa, a w piątek Sąd Rejonowy w Łomży, na wniosek prokuratury zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Zgodnie z art. 291. § 1 kodeksu karnego: „kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0