Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Nastoletni fałszerz?

Główne zdjęcie
Banknoty "podrobione" przez 16-latka

10 fałszywych banknotów 100 i 200 złotowych znaleźli policjanci z Łomży w samochodzie 16-latka. Pieniądze - jak sam mówił - wydrukował na domowej drukarce. Policjantów przekonywał, że służyły mu... do gry w karty z kolegami. I jeśli to prawda to i tak popełnił przestępstwo, za które grozi horrendalnie wysoka kara od 5 lat więzienia.

Wczoraj rano policjanci w okolicach ul. Pileckiego zatrzymali do rutynowej kontroli samochód. Za jego kierownica siedział 16-latek, który – jak podkreślają policjanci – miał uprawnienia do prowadzenia tego typu pojazdów. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił jednak pieniądze znajdujące się pod siedzeniem kierowcy. Było to 10 banknotów o nominałach 100 zł i 200 zł. Banknoty jak się okazało były fałszywe – miały m.in. te same numery seryjne. Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży policjanci ustalili, że na domowej drukarce wydrukował jej 16-latek, który przekonywał policjantów, że służyły mu one do gry w karty z kolegami.
Niemniej na banknotach nie było np. napisów „wzór”, które tłumaczenia całkowicie by uwiarygadniały, a „fałszywki” czyniły zabawkami. Sprawie nadano więc służbowy bieg. Nastolatek posądzany jest o popełnianie przestępstwa z artykułu 310. § 1. kodeksu karnego: „Kto podrabia albo przerabia polski albo obcy pieniądz, inny środek płatniczy albo dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce lub z pieniędzy, innego środka płatniczego albo z takiego dokumentu usuwa oznakę umorzenia, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.”

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę