Brązowe medale piłkarzy z Piątnicy

Peprezentacja piłkarzy gimnazjum w Piątnicy

Filipów przed Białymstokiem, a za nim Piątnica – to kolejność zespołów rywalizujących w Gimnazjadzie Województwa Podlaskiego w futsalu chłopców. Turniej finałowy rozegrano ww Suwałkach. Reprezentacja PG Piątnica, w walce o trzecie miejsce pokonała drużynę PG Kleosin.

Finał turnieju dla zawodników z Piątnicy zaczął się od sromotnej porażki z zespołem z Filipowa. Dominacja zespołu, który jak się później okazało był zdecydowanie najlepszy, widoczna była od pierwszych minut spotkanie, a efektem wynik aż 9 do 3. W drugim półfinale spotkały się zespoły PG nr 15 Białystok i PG Kleosin. Mecz ten zakończył się wynikiem 2: 2 i o zwycięstwie i prawie walki o złoto musiały zdecydować rzuty karne. Dopiero w nich lepsi okazali się zawodnicy z Białegostoku, który w finale przegrali z drużyną z Filipowa 2 do 3.
W meczu o trzecie miejsce stanęły naprzeciw siebie reprezentacje Piątnicy i Kleosina. Jak relacjonuje Dariusz Kossakowski, opiekun piątnickiego zespołu, przebieg meczu był bardzo wyrównany. Do przerwy 1:0 prowadzili zawodnicy z Kleosina. Druga połowa to skuteczna gra Piątnicy, przypieczętowana zdobyciem dwóch bramek przez Michała Tarnowskiego, dających zwycięstwo i brązowe medale.

Skład drużyny PG Piątnica: Michał Wysocki, Łukasz Sejnowski, Patryk Łada, Michał Sokołowski, Michał Tarnowski, Rafał Zalewski, Piotr Tyszka, Kamil Bargielski, Bartłomiej Bajkowski, Mikołaj Ciuchnicki, Tomasz Domalewski.