sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Tablety za „wspaniały internet”

Troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży - Klaudia Grabowska, Patrycja Grzymała i Maciej Bączek - wygrało nowoczesne tablety. To nagrody główne w konkursie plastycznym pt. „Jaki wspaniały internet”. Konkurs zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku w ramach realizowanego za unijną dotację wartego kilkuset milionów złotych projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – Podlaskie”, w ramach którego budowane jest w regionie ponad 1850 km sieci internetu szerokopasmowego.

Na konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z województwa podlaskiego wpłynęło w sumie blisko pół tysiąca prac. Spośród prac uczniów łomżyńskiej „dziewiątki” aż 11 znalazło się w gronie najlepszych, których autorów nagrodzono podczas specjalnej gali zorganizowanej w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. Główne nagrody w postaci nowoczesnych tabletów wygrali: Klaudia Grabowska z klasy Ve, Patrycja Grzymała z klasy IV e i Maciej Bączek z klasy IV b. Kolejni uczniowie z SP nr 9: Aleksandra Wiktorzak z kl.Vd, Julia Borkowska kl.Vd, Karina Wojtaszek z kl.Vd, Kinga Milewska z kl.VI a, Martyna Ogrodnik z kl.Vb, Natalia Szymańska z kl.IV a, Wiktoria Radoła z kl.VId i Kamil Staszewski z kl.IV d, zdobyli  wyróżnienia i w nagrodę plecaki pełne cennych gadżetów.
Opiekunką nagrodzonych plastyków z „dziewiątki” jest nauczycielka plastyki Agnieszka Wysocka. Co roku jej podopieczni zdobywają nagrody w konkursach plastycznych na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim i powiatowym.
- Możemy poszczycić się największą ilością zdobytych przez wiele lat tytułów laureata w Wojewódzkim Przedmiotowym Konkursie z Plastyki w naszym regionie – podkreśla Agnieszka Wysocka. - Jest to konkurs teoretyczny z wiedzy z historii sztuki i teorii plastyki organizowany przez Kuratorium w Białymstoku.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0