czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Wybory w PO

Działacze miejskich struktur Platformy Obywatelskiej szykują się na wybory przewodniczącego. Po głośnym odejściu pod koniec sierpnia ubiegłego roku z partii przewodniczącego miejskich struktur PO Sławomira Zgrzywy partią kierował najstarszy wiekiem zastępca czyli Andrzej Czechowski. Na przyszłą sobotę zostało walny zjazd wszystkich członków PO w Łomży na którym będzie wybrany nowy przewodniczący. Wszystko wskazuje, że zgłoszony będzie tylko jeden kandydat – Cezary Kisiel.

Cezary Kisiel
Cezary Kisiel

Cezary Mikołaj Kisiel jest zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Jego start na nowego szefa partii dla wielu działaczy PO jest naturalną konsekwencją. Już jesienią 2013 roku ubiegał się o funkcję szefa miejskich struktur partii, ale wówczas przegrał ze Zgrzywą. Kilka tygodni później to jednak Kisiel, a nie Zgrzywa został członkiem najwyższych władz partyjnych w województwie czyli Zarządu Regionu PO w Białymstoku.
Kisiel był też kandydatem PO do Parlamentu Europejskiego w maju ubiegłego roku oraz partyjną jedynką listy samorządowej w okręgu nr 3 – obejmującym największe w mieście osiedla Jantar, Górka Zawadzka i Konstytucji.
Jego zgłoszenie na nowego przewodniczące zapowiada Maciej Borysewicz, który został odwołany z tej funkcji w połowie 2012 roku, gdy władzę w miejskiej PO przejmował Sławomir Zgrzywa.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0