Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Kara za mleko... na raty

- Polska nie uniknie unijne kar za nadprodukcję mleka w roku kwotowym 2014/2015, ale KE zgodzi się na rozłożenie tych kar dla polskich rolników na okres trzech lat – mówił wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke podczas posiedzenia senackiej komisji rolnictwa. Wiceminister podkreślił natomiast, że nie ma możliwości innej pomocy dla producentów mleka: nie będzie rekompensat za zakupione kwoty mleczne ani innej krajowej pomocy dla tych, którzy przekroczyli swoje limity produkcji mleka.

Według ostatnich szacunków ARR przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw może wynieść ponad 7 %. To będzie oznaczało, że rolnicy, którzy przekroczą indywidualne limity produkcji mleka, będą musieli zapłacić po około 70 groszy kary za każdy kilogram przekroczenia. W sumie polska kara może wynieść wyniesie ponad 700 milionów złotych.

W ubiegłym roku kwotowym Polska także przekroczyła swój limit produkcji mleka o 1,68 % co skutkowało koniecznością płacenia kary w wysokości ok. 30 gr za każdy litr mleka ponad limit. Kary zapłaciło wówczas około 56 tysięcy rolników czyli co trzeci producent mleka. Tym razem swoje limity produkcji przekroczy znacznie więcej gospodarstw.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę