Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Leśniczy uratował jelenia

Główne zdjęcie
Leśniczy uwalnia jelenia [Fot.A.Rusiecka] Nadleśnictwo Łomża

Kilka godzin dzieliło pięknego jelenia od śmierci. W niedzielę leśniczy nadleśnictwa Łomża Mirosław Rusiecki zobaczył jelenia, który stały przy drzewie, mają wieniec (poroże jelenia-byka) kilkakrotnie owinięty drutem. Jeleń stał się ofiarą zastawionego, kłusowniczego wnyku. - Jeleń był skrajnie wyczerpany. Podejrzewam, że jeszcze parę godzin i mógł skonać - relacjonuje leśniczy.

[Fot.A.Rusiecka] Nadleśnictwo Łomża
[Fot.A.Rusiecka] Nadleśnictwo Łomża
[Fot.A.Rusiecka] Nadleśnictwo Łomża
[Fot.A.Rusiecka] Nadleśnictwo Łomża

Widok jelenia dla leśniczego nie jest czymś nadzwyczajny. Tym razem dziwne było to że jeleń widząc człowieka nie uciekał. Pan Rusiecki to wieloletni leśniczy, dlatego też zaniepokoiło go takie zachowanie zwierzęcia. Gdy podszedł bliżej spostrzegł, że poroże jelenia jest kilkakrotnie owinięte drutem, a samo zwierze było już skrajnie wyczerpane.
Leśniczy wspólnie z podleśniczym Pawłem Klimem  przeprowadzili sprawną akcję uwolnienia jelenia. Do tego musieli użyć specjalistycznych nożyc - drut był bardzo mocny. Należało być przy tym bardzo ostrożnym, bo w każdej chwili zwierzę mogło zaatakować.

Informując o tym zdarzeniu leśnicy z Nadleśnictwa Łomża  podkreślają, że ciągle niestety w regionie zdarzają się przypadki kłusownictwa. Straż Leśna i Policja podjęły stosowne czynności w celu wykrycia sprawców. Dodatkowo zostaną przeprowadzone wzmożone kontrole okolicznych terenów,  które mogą doprowadzić do znalezienia innych niebezpiecznych wynalazków kłusowników. Kazimierz Muczyński, Komendant Posterunku Straży Leśnej Nadleśnictwa Łomża, przestrzega, że za czynności o charakterze kłusowniczym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę