Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Biegowy PO PiS

Główne zdjęcie
Ks. Tomasz Olszewski, Iwona Guzowska, Agnieszka Muzyk i Mariusz Chrzanowski

Iwona Guzowska, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w boksie i kick-boxingu oraz posłanka Platformy Obywatelskiej będzie twarzą organizowanego przez diecezjalne SpesMediaGroup i prezydenta Łomży „Biegu nadziei”. Bieg ma odbyć się 2 maja w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. - Pokazujemy, że jesteśmy otwarci na wszystkie środowiska, że chcemy współpracować z osobami znaczącymi – deklarował prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski z PiS. - Sport łączy, pokonuje wszelkie bariery począwszy od politycznej – mówiła poseł Iwona Guzowska z PO. - Cieszę się, że młodzi politycy zmieniają rzeczywistość.

Ks. Tomasz Olszewski i Iwona Guzowska
Ks. Tomasz Olszewski i Iwona Guzowska
Ks. Tomasz Olszewski, Iwona Guzowska, Agnieszka Muzyk i Mariusz Chrzanowski
Ks. Tomasz Olszewski, Iwona Guzowska, Agnieszka Muzyk i Mariusz Chrzanowski
Iwona Guzowska
Iwona Guzowska

Pomysłodawcą „biegu nadziei” jest ks. Tomasz Olszewski dyrektor diecezjalnego  SMG. Mówił, że właściwie będą to dwa biegi ten majowy w Łomży i listopadowy w sąsiedniej Ostrołęce. Biegacze, którzy zgłoszą się do biegu w Łomży będą mieli do pokonania dystans 10 km. Aby wystartować trzeba będzie mięć co najmniej 16 lat i... wpłacić wpisowe od 40 zł do 60 zł w zależności od czasu kiedy nadejdzie zgłoszenie – czym wcześniej tym taniej. Organizatorzy – Urząd Miejski jest współorganizatorem – zapewniają, wbrew temu co jest zapisane w regulaminie biegu „opłata startowa jest przeznaczona na pokrycie kosztów organizacyjnych Biegu i nie jest równoznaczna z zakupem pakietu startowego” - że to jedyne i wszystkie koszty jakie będą ponosić uczestnicy biegu.
Wiceprezydent Łomży Agnieszka Muzyk dodawała, że organizację biegu będzie współfinansowało miasto Łomża. Ile wyniesie dotacja tego nie ujawniono informując, że jeszcze nie zostało to oszacowane... Wiadomo już natomiast, że prezydenty ufunduje nagrody po 2 tys zł „w kategorii najlepsza łomżynianka, najlepszy łomżyniak”. Inne nagrody mają być wielokrotnie niższe. Najszybsi biegacze spoza miasta będą mogli wygrać po 400 zł, choć ostateczna wysokość tych nagród będzie jeszcze zależała od sponsorów na wsparcie których liczą organizatorzy.

- Inwestując 1 złoty w sport aż 4 złote możemy zyskać i to dosłownie, są to wyliczenia ekonomiczne – podkreślała Iwona Guzowska, która ma zachęcić do udziału w „Biegu nadziei” nie tylko mieszkańców Łomży, ale także znanych w kraju aktorów, sportowców i swoich przyjaciół. Jak oceniała na większą liczbę parlamentarzystów na starcie biegu raczej nie możemy liczyć, bo poza nią biega jeszcze tylko dwóch posłów na Sejm - Borys Budka i Antoni Mężydło (obaj z PO).
Guzowska podkreślała, że sport pokonuje wszelkie bariery, nie tylko te polityczne, ale przede wszystkim wewnętrzne i społeczne. Takie biegi jak ten w Łomży, który ma być zorganizowany na wzór warszawskiego Biegu Niepodległości, którego uczestnicy ubrani są w białe i czerwone koszulki, pobudza też patriotyzm.
- Chcemy uczyć patriotyzmu w sposób radosny – mówiła wiceprezydent Muzyk zapowiadając, że przy okazji tego biegu i świętowanego 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, w mieście zostaną zorganizowane także imprezy okolicznościowe jak choćby bieg dla dzieci wokół Starego Rynku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę