Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

ŹRÓDŁO kłopotów

1 marca ruszył nowy System Rejestrów Państwowych. Wbrew zapewnieniom rządu, że pod względem informatycznym wszystko będzie działało bez zarzutu, miejscy urzędnicy z Łomży informują o kłopotach. - Mamy problem z przyjmowaniem meldunków i wydawaniem dowodów osobistych – mówi Łukasz Czech z ratusza. - Staramy się aby petenci Urzędu Miejskiego nie odczuwali utrudnień. Wnioski meldunkowe są przyjmowane ręcznie.

Jak przekazuje Czech miejscy urzędnicy zgłaszają także problemy przy logowaniu się do bazy dowodów osobistych. Dziś wydawane są tylko tym, którzy po ich odbiór przyszli z wcześniej otrzymanymi zaświadczeniami papierowymi.

ŹRÓDŁO to aplikacja umożliwiająca wykorzystanie potencjału Systemu Rejestrów Państwowych - program do edycji oraz przetwarzania danych rejestrów dowodów osobistych, stanu cywilnego i PESEL. Jednostką odpowiedzialną za realizację programu jest należący do Grupy Ministerstwa Sprawa Wewnętrznych Centralny Ośrodek Informatyki.

Na stronie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego opublikowano komunikat informujący o tym, że: MSW razem z Centralnym Ośrodkiem Informatyki przygotowało odpowiednie procedury awaryjne na wypadek przejściowych problemów. Każdy obywatel, który przyjdzie dziś do urzędu musi zostać obsłużony, nawet w przypadku chwilowych kłopotów związanych z Systemem. Gminy zostały wcześniej poinformowane, jak należy załatwiać poszczególne sprawy w przypadku przejściowych niedogodności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę