niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

ŹRÓDŁO kłopotów

1 marca ruszył nowy System Rejestrów Państwowych. Wbrew zapewnieniom rządu, że pod względem informatycznym wszystko będzie działało bez zarzutu, miejscy urzędnicy z Łomży informują o kłopotach. - Mamy problem z przyjmowaniem meldunków i wydawaniem dowodów osobistych – mówi Łukasz Czech z ratusza. - Staramy się aby petenci Urzędu Miejskiego nie odczuwali utrudnień. Wnioski meldunkowe są przyjmowane ręcznie.

Jak przekazuje Czech miejscy urzędnicy zgłaszają także problemy przy logowaniu się do bazy dowodów osobistych. Dziś wydawane są tylko tym, którzy po ich odbiór przyszli z wcześniej otrzymanymi zaświadczeniami papierowymi.

ŹRÓDŁO to aplikacja umożliwiająca wykorzystanie potencjału Systemu Rejestrów Państwowych - program do edycji oraz przetwarzania danych rejestrów dowodów osobistych, stanu cywilnego i PESEL. Jednostką odpowiedzialną za realizację programu jest należący do Grupy Ministerstwa Sprawa Wewnętrznych Centralny Ośrodek Informatyki.

Na stronie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego opublikowano komunikat informujący o tym, że: MSW razem z Centralnym Ośrodkiem Informatyki przygotowało odpowiednie procedury awaryjne na wypadek przejściowych problemów. Każdy obywatel, który przyjdzie dziś do urzędu musi zostać obsłużony, nawet w przypadku chwilowych kłopotów związanych z Systemem. Gminy zostały wcześniej poinformowane, jak należy załatwiać poszczególne sprawy w przypadku przejściowych niedogodności.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0