niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Speichler nie jest już trenerem ŁKS-u!

Ku zaskoczeniu chyba wszystkich sympatyków Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 jego dotychczasowy szkoleniowiec Robert Speichler rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron. Do soboty, 28 lutego jego obowiązki przejmie Marcin Mroczkowski i tego dnia poznamy też nazwisko nowego trenera.

- Wspólnie doszliśmy do takiego momentu, że przyszedł czas rozstania. Nie było jakiś wielkich kłótni między nami, pożegnaliśmy się w zgodnie - mówi prezes ŁKS-u, Jarosław Kulesza. Słowa sternika łomżyńskiego klubu potwierdza Speichler - To była wspólna decyzja o zakończeniu współpracy - moja i zarządu. Szkoda, że na dwa tygodnie przed rozpoczęciem ligi nasze drogi się rozeszły, ale takie jest życie - przyznaje szkoleniowiec - Dziękuję za możliwość pracy i trenerskiego rozwoju, jaką otrzymałem od ŁKS-u. Dziękuję też łomżyńskim kibicom, którzy wiele razy w trudnych chwilach wspierali mnie i prowadzoną przeze mnie drużynę.

Jak podkreśla 34-letni szkoleniowiec, jest mu żal opuszczać zespół w momencie, w którym do składu dołączyło kilku wartościowych zawodników - Nowi naprawdę nieźle się prezentują. Obrońcy Piotr Pisiak z Orła Kolno i Przemysław Przysowa powinni wzmocnić defensywę. Znakomicie w czasie sparingów prezentowali się dwaj zawodnicy wypożyczeni z Wisły Płock - Krystian Pomorski i Michał Sadowski. Oni powinni stanowić o sile ofensywnej ŁKS-u. Liczę również na rozwój talentu Kamila Prusinowskiego, który ostatnio zanotował regres, ale myślę, że w Łomży pokaże pełnię swoich nie małych umiejętności - wylicza popularny Szpeja.

Na razie trener Speichler, który jest także aktywnym piłkarzem nie ma sprecyzowanych planów na przyszłość - Na pewno chciałbym więcej czasu poświęcić rodzinie, którą przez pracę w Łomży nieco zaniedbałem. Myślę jednak, że gdy tylko pojawi się oferta prowadzenia jakiegoś zespołu i grania w nim to jeszcze przez jakiś czas te dwie funkcje chciałbym łączyć. Jestem dobrze przygotowany do sezonu, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jeszcze grać - zakończył były już szkoleniowiec ŁKS-u.

is


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0