Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@

Rada Miejska Łomży chce... zatrzymać gender

Główne zdjęcie
Przewodnicząca Rady Miasta Bernadeta Krynicka

Po długiej i burzliwej, kilka razy przerywanej dyskusji radni Łomży przyjęli stanowisko w sprawie wystąpienia do Prezydenta RP o niepodpisywanie ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Za jego przyjęciem głosowało 12 miejskich radnych przeciw był tylko 1. Reszta radnych albo nie głosowała, albo wstrzymała się od głosu. - To stanowisko przyjęliśmy, aby spróbować zatrzymać ideologię gender przemycaną pod płaszczykiem tej Konwencji – mówi Bernadeta Krynicka przewodnicząca Rady Miejskiej Łomży. - Ja osobiście nie mam wątpliwości, że prezydent Komorowski tego głosu nie weźmie pod uwagę, ale trudno stać i nic nie robić.

Przegłosowane przez radnych stanowisko w sprawie wystąpienia do Prezydenta RP o niepodpisywanie ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej ma tylko trzy zdania:
Rada Miejska Łomży wnosi o niepodpisywanie ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.
Uważamy, że dokument uderza w instytucję małżeństwa i rodziny, wskazując na błędne przyczyny przemocy i proponując nietrafne środki jej przezwyciężania.
Wdrożenie tego aktu prawnego w życie przyczyni się do degradacji polskich rodzin i wpłynie negatywnie na wychowanie młodego pokolenia.

Z wnioskiem o przyjęcie stanowiska Rady Miasta Łomża w tej sprawie wystąpiła radna Wanda Mężyńska.
- Wanda pokazała, że możemy coś zrobić więc zrobiliśmy, co mogliśmy - mówi Bernadeta Krynicka podkreślając, że dziwi ją zamieszanie i dyskusje jakie wokół wniosku były toczone na wczorajszym posiedzeniu Rady Miasta. - Część radnych mówiła, że nie wie o co chodzi. Oni albo nie rozumieją albo udają, że nie rozumieją. Trudno stać i nic nie robić jak wprowadzana jest do Polski ideologię, która będzie szkodzić rodzinom i naszym tradycyjnym narodowym wartościom - dodaje Krynicka.
Zarówno zaproponowany projekt stanowiska jak i sam pomysł spotkał się z ostrą krytyką części radnych. Podnoszono, że stanowisko zostało zgłoszone niezgodnie z regulaminem, że są braki i błędy w treść, że osoby, które w ten sposób rzekomo walczą o rodziny same ich nie mają i że to stanowisko jest zupełnie niepotrzebne.
- To jest kompromitacja. Rada Miasta w Łomży nie powinna się tym w ogóle zajmować – mówi Maciej Borysewicz z PO, który jako jedyny miejski radny głosował przeciwko stanowisku i na dodatek zgłosił formalne „zdanie odrębne ze wpisaniem do protokołu”.
Reszta długo dyskutujących na sesji „przeciwników” albo wstrzymała się od głosu – 3 osoby, albo siedząc na sali wcale nie głosowała – 5 osób.



 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę