Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Wiosna już leci...

Główne zdjęcie
fot. TVN Meteo

I choć jedna jaskółka wiosny nie czyni, to bocian... jest już zdecydowanie wiosennym zwiastunem. Od kilkunastu dni w internecie pojawiają się informacje o pierwszych bocianach w Polsce. Są już fotografowane na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, a w środę doniesiono także o pierwszym bocianie, który wylądował w województwie podlaskim. Jest w Krynkach. Nawet telewizja go nagrała, bo nikogo, ani niczego, się nie boi...

Przylot na lęgowiska i zajęcie gniazda to chyba najbardziej wyczekiwany i komentowany przez ludzi moment w życiu bocianów. Pierwszy bocian w naszym regionie zazwyczaj pojawiał się pod koniec marca, choć zdarzało się – jak w 2008 roku, że był już na początku miesiąca – 4 marca.

I to póki co „łomżyński” bociani rekord. Na razie doniesień o bocianach nad Narwią nie ma zresztą tak jak nie ma  informacji o zazwyczaj poprzedzających ich stadach gęsi, żurawi czy łabędzi.

Dla zniecierpliwionych pierwszego bocian w województwie nagrała i pokazała ekipa telewizyjna TVN Meteo. Można go zobaczyć tu.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę