poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Wiosna już leci...

I choć jedna jaskółka wiosny nie czyni, to bocian... jest już zdecydowanie wiosennym zwiastunem. Od kilkunastu dni w internecie pojawiają się informacje o pierwszych bocianach w Polsce. Są już fotografowane na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, a w środę doniesiono także o pierwszym bocianie, który wylądował w województwie podlaskim. Jest w Krynkach. Nawet telewizja go nagrała, bo nikogo, ani niczego, się nie boi...

fot. TVN Meteo
fot. TVN Meteo

Przylot na lęgowiska i zajęcie gniazda to chyba najbardziej wyczekiwany i komentowany przez ludzi moment w życiu bocianów. Pierwszy bocian w naszym regionie zazwyczaj pojawiał się pod koniec marca, choć zdarzało się – jak w 2008 roku, że był już na początku miesiąca – 4 marca.

I to póki co „łomżyński” bociani rekord. Na razie doniesień o bocianach nad Narwią nie ma zresztą tak jak nie ma  informacji o zazwyczaj poprzedzających ich stadach gęsi, żurawi czy łabędzi.

Dla zniecierpliwionych pierwszego bocian w województwie nagrała i pokazała ekipa telewizyjna TVN Meteo. Można go zobaczyć tu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0