Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

„Promocja” młodych przedsiębiorców w PPŁ

Główne zdjęcie
Park Przemysłowy Łomża

15 zł za metr kwadratowy czynszu w pierwszym roku, 20 zł w drugim i 24 w trzecim – to promocyjne ceny wynajmu biur dla młodych przedsiębiorców w Inkubatorze Przedsiębiorczości, który od lipca w nowym biurowcu przy ul. Sikorskiego ma uruchomić Park Przemysłowy Łomża. Poza czynszem startujący z biznesem pod skrzydłami PPŁ będą musieli także płacić 12 zł za m2 opłat eksploatacyjnych i pokryć licznikowe koszty prądu i telefonu.

Park Przemysłowy Łomża powstał – jak przekonywały tworzącego przed ponad dwoma laty ówczesne władze miasta – po to aby pobudzić przedsiębiorczości mieszkańców Łomży i regionu, zwłaszcza absolwentów szkół i uczelni wyższych. Zbudowany za około 18,5 mln zł biurowiec przy ul. Sikorskiego, w którym formalnie będzie działał Inkubator Przedsiębiorczości ma zaś ułatwiać firmom start  i pomagać w prowadzeniu działalności. Pierwszym takim wsparciem miała być możliwość tańszego wynajmu biur w których młodzi przedsiębiorcy mieliby próbować swoich szans w biznesie. I właśnie Park ogłosił jak to wsparcie będzie wyglądało. Promocyjna stawka czynszu w pierwszym roku funkcjonowania pod skrzydłami PPŁ – ma wynieść 15 zł/m2. To 50% ulga w stosunku do ceny „normalnej” po której pomieszczenia w biurowcu przy Sikorskiego będą  mogli wynająć inni przedsiębiorcy. W kolejnych latach ulgi w czynszu dla młodych biznesmenów mają być niższe – 30% zniżki w drugim roku, i 20% w trzecim roku.
Poza tym czynszem startujący w Parku będą musieli także wnosić opłatę eksploatacyjną w wysokości 12 zł/m2 – niezależną od stażu funkcjonowania oraz licznikowe opłaty z prąd i telefon.
Opłata za wynajem powierzchni biurowej zawiera: umeblowane biuro – także z komputerem, monitoring, możliwość skorzystania z sali spotkań biznesowych (raz w miesiącu gratis), dostęp do pomieszczeń socjalnych (kuchenka mikrofalowa, lodówka, czajnik) oraz bezpłatne 1 miejsce parkingowe.

Nie tylko studenci
Oferta Inkubatora Przedsiębiorczości skierowana jest do absolwentów szkół i uczelni wyższych oraz wszystkich chętnych do założenia działalności gospodarczej. Chodzi tu zarówno o nowo powstałe mikroprzedsiębiorstwa, i małych przedsiębiorców ale także podmioty prowadzące działalność gospodarczą nie dłużej niż dwa lata przed dniem zgłoszenia do Inkubatora.
W biurowcu przy Sikorskiego ale za pełną opłatą mają być lokowane także firny z dłuższym stażem pod warunkiem, że są to przedsiębiorstwa o dużym potencjale wzrostu lub planujące wdrożenie innowacji, oraz firmy i podmioty, których działalność będzie wsparciem i pomocą w funkcjonowaniu oraz rozwoju firm mających siedzibę na terenie Inkubatora Przedsiębiorczości.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę