Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Złodzieje wpadli na drodze

20 i 29-latek będą odpowiadać za kradzież i kradzież z włamaniem, a ich 27-letni kolega za paserstwo. Szajka trudniąca się drobnymi kradzieżami w okolicach Łomży w ręce policji wpadła w sobotę, po tym jak do kontroli drogowej zatrzymano samochód, którym – jak wynikało, ze wcześniejszych ustaleń łomżyńskich policjantów - miały być przewożone przedmioty pochodzące z kradzieży.

Jak przekazuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży, autem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 27 i 29 lat - mieszkańców gmin Łyse i Piątnica. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dodatkowo część łupu została ukryta w lesie nieopodal miejscowości Dobrylas. W trakcie sprawdzania tego miejsca mundurowi znaleźli między innymi siłowniki skradzione z terenu gminy Miastkowo. W związku z tym znaleziskiem zarzut kradzieży usłyszał 29-latek. Oprócz znalezionych w lesie przewodów policjanci zabezpieczyli tam również akumulatory, a w samochodzie, którym podróżowali zatrzymani mężczyźni, znaleźli około 20 litrów oleju napędowego pochodzącego z kradzieży z włamaniem, do której doszło na terenie miejscowości Jeziorko. Mundurowi ustalili także, że za to przestępstwo odpowiedzialny jest 20-letni mieszkaniec gminy Piątnica. Dodatkowo wyszło na jaw, że ten sam mężczyzna miał związek z kradzieżą piły spalinowej, spawarki oraz akumulatora do ciągnika rolniczego, do której doszło na początku lutego w gminie Piątnica. Mężczyzna usłyszał wczoraj dwa zarzuty. Przed sądem za paserstwo odpowie też podróżujący autem 27-latek, który kupił utraconą wcześniej spawarkę. Policjanci odzyskali większość skradzionych w wyniku tych przestępstw przedmiotów. Łączną wartość strat poszkodowani oszacowali na ponad 3 tysiące złotych. Postępowaniem całej trójki ma zając się sąd.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę