Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Mleko w „rekordowej” cenie

131,34 zł za hektolitr mleka – to średnia cena po jakiej surowiec ten sprzedawali w styczniu rolnicy z województwa podlaskiego. Jak wynika z danych GUS była to najwyższa cena w całym kraju. Ogólnopolska średnia cena mleka w skupie wynosiła w styczniu 122,18 zł, tj. mniej o 1,1% niż miesiąc wcześniej i o 20,5% niż przed rokiem.

W przypadku województwa podlaskiego średnia cena skupu mleka w styczniu była wyższa niż w grudniu 2014 roku o około 1,5 grosza na litrze, ale też o ponad 20 groszy niższa niż w styczniu 2014 roku (wówczas wynosiła ona 151,96 zł/hl).

Cena skupu mleka gwałtownie spadała w pierwszym półroczu 2014 roku. Od sierpnia ubiegłego roku w województwie podlaskim kształtuje się ona w granicach 1,3 zł/l. Od wielu lat jednak nie byłoa ona najwyższa w kraju - tak jaki wyszło to w styczniu 2015 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę