Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sejmik bez uchwały ws. dzików

Po burzliwej dyskusji sejmik województwa podlaskiego przyjął jedynie stanowisko w sprawie odstrzału dzików w naszym regionie. Uchwały nie było.

Liczba likwidowanych dzików w danym rejonie ma zależeć od stopnia zagrożenia afrykańskim pomorem świń. W tzw. strefie czerwonej, gdzie wykryto ASF, wybitych ma być 100 proc. dzików (część powiatu sokólskiego, białostockiego, augustowskiego i sejneńskiego). W przyległej strefie żółtej - buforowej - odstrzelonych miałoby być 70 proc. tych zwierząt, a na pozostałych terenach - 50 proc.

Sejmik domaga się od rządu niezwłocznie co najmniej 4,8 mln zł. Stanowisko to nie jest jednak dla nikogo wiążące. O odstrzale dzików zdecyduje uchwała podlaskich radnych. Ci mogą ją podjąć dopiero po zajęciu stanowiska w tej sprawie przez Radę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Przyrody, która ma obradować w piątek (27.02). Wtedy będzie mogła być zwołana nadzwyczajna sesja sejmiku województwa.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę