Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Strajk PKS zakończony. Autobusy wracają na trasy

W poniedziałek po godzinie 21.00, po około trzech godzinach negocjacji, zakończył się strajk pracowników w PKS Łomża. Zgodnie z podpisanym porozumieniem prezes Grzegorz Rytelewski, którego natychmiastowego odwołania żądali strajkujący, zostaje na stanowisku. W zamian wobec uczestników strajku nie będą wyciągane żadne konsekwencje. Przede wszystkim jednak we wtorek wszystkie autobusy PKS Łomża normalnie wyjadą w trasy.

Strajk okupacyjny w PKS Łomża rozpoczął się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez cały poniedziałek w trasy nie wyjechał żaden autobus łomżyńskiego przewoźnika i to zarówno w Łomży jak i w placówkach w Grajewie i Kolnie. Pracownicy zamknęli bramy firmy i rano na teren zakładu  nie wpuścili nawet prezesa Grzegorza Rytlewskiego, którego uznano za „persona non grata”. Jedynym postulatem strajkujących było żądanie natychmiastowego odwołania prezesa, który – jak podkreślali działacze dwóch związków zawodowych organizujących strajk – ZZ Kierowców i „Solidarności” - utracił ich zaufanie. 
Po stronie prezesa opowiedział się natomiast marszałek województwa, który jest organem właścicielskim należącej od blisko 4 lat do samorządu województwa firmy. To wysłani przez marszałka negocjatorzy - dyrektor departamentu biura nadzoru właścicielskiego i przedstawiciele rady nadzorczej wraz z mediatorem zasiedli do stołu rozmów z prezesem i strajkującymi związkowcami. Mediacje w siedzibie łomżyńskiej „Solidarności” trwały trzy godziny po czym strony zawarły porozumienie kończące strajk. Jak przekazuje Henryk Piekarski, szef łomżyńskiej „Solidarności”  we wtorek wszystkie autobusy PKS Łomża normalnie wyjadą w trasy. Nie będzie odwołania prezesa Grzegorza Rytelewskiego, a w zamian wobec uczestników strajku nie będą wyciągane żadne konsekwencje – prezes ma wycofać z prokuratury i sądu złożone tam w poniedziałek wnioski. 
Inne ustalenia tych rozmów to obietnica szybkiego opracowania regulamin wynagrodzeń w firmie i zapewnienie prezesa, że jeśli będą przyjęcia nowych pracowników, to w pierwszej kolejności na prace w firmie mają ci ostatnio zwolnieni z powodów ekonomicznych.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę