Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Papierosy i prąd

Ponad 1300 paczek nielegalnych papierosów znaleźli łomżyńscy celnicy podczas kontroli na jednej z posesji w gminie Rutki. Papierosy, warte - w ocenie celników - blisko 15 tys zł, były skrzętnie ukryte w stodole. Przy okazji w oczy celników rzuciły się dodatkowe kable przy liczniku prądu, które jak się okazało służyły do kradzieży prądu.

Jak przekazuje Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku łomżyńscy celnicy na posesję w gminie Rutki pojechali, bo z ich ustaleń wynikało, że jej właściciele mogą zajmować się handlem przemyconymi zza wschodniej granicy towarami. Przeszukania potwierdziły te informacje. W stodole znaleziono 1300 paczek papierosów.

- Podczas kontroli funkcjonariusze natknęli się na jeszcze jeden nielegalny proceder. W domu celnicy znaleźli instalację służącą do ominięcia liczników energii elektrycznej i nielegalnego podłączenia prądu do instalacji – podaje Czarnecki. - Służba Celna wszczęła wobec kontrolowanego małżeństwa postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalne papierosy. Sprawą kradzieży prądu zajęli się wezwani na miejsce pracownicy pogotowia energetycznego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę