sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Papierosy i prąd

Ponad 1300 paczek nielegalnych papierosów znaleźli łomżyńscy celnicy podczas kontroli na jednej z posesji w gminie Rutki. Papierosy, warte - w ocenie celników - blisko 15 tys zł, były skrzętnie ukryte w stodole. Przy okazji w oczy celników rzuciły się dodatkowe kable przy liczniku prądu, które jak się okazało służyły do kradzieży prądu.

Jak przekazuje Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku łomżyńscy celnicy na posesję w gminie Rutki pojechali, bo z ich ustaleń wynikało, że jej właściciele mogą zajmować się handlem przemyconymi zza wschodniej granicy towarami. Przeszukania potwierdziły te informacje. W stodole znaleziono 1300 paczek papierosów.

- Podczas kontroli funkcjonariusze natknęli się na jeszcze jeden nielegalny proceder. W domu celnicy znaleźli instalację służącą do ominięcia liczników energii elektrycznej i nielegalnego podłączenia prądu do instalacji – podaje Czarnecki. - Służba Celna wszczęła wobec kontrolowanego małżeństwa postępowanie karne skarbowe rekwirując nielegalne papierosy. Sprawą kradzieży prądu zajęli się wezwani na miejsce pracownicy pogotowia energetycznego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0