Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Konkurs z matmy dla gimnazjalistów, licealistów, techników

- W czterech edycjach łomżyńskiego konkursu matematycznego wzięło udział kilkuset uczniów, zarówno z Łomży i województwa podlaskiego, jak i z bardziej odległych zakątków kraju – mówi dr hab. Romuald Kotowski, dyrektor Instytutu Informatyki i Automatyki PWSIiP w Łomży oraz pomysłodawca matematycznych zmagań uczniów szkół ponadpodstawowych: gimnazjów, liceów i techników. – Naszym obowiązkiem jest rozwijać w młodzieży kreatywność i ciekawość świata, dlatego przykładamy olbrzymią wagę do treści zadań, proponowanych uczestnikom V Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego. Przygotowujemy również bardzo atrakcyjne nagrody.

- Pamiętajmy, że matematyka od stuleci określana jest królową nauk, ponieważ stanowi idealne narzędzie do opisu rzeczywistości – podkreśla dr hab. Romuald Kotowski - W ujęciu naukowym pojawia się koncepcja matematycznego modelowania świata, czyli użycia języka matematyki do opisu układów: fizycznego, biologicznego, ekonomicznego i innych. Olbrzymią zaletą naszego konkursu jest ponadto fakt, że jego kolejne etapy nie mają żadnych ograniczeń terytorialnych.

V Łomżyński Konkurs Matematyczny ma za cel propagowanie umiejętności ścisłego i logicznego myślenia i jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju. W piątej edycji konkursu na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: tablety i czytniki książek elektronicznych, natomiast dla osób wyróżnionych - upominki rzeczowe. Młodzież zainteresowaną intelektualną rywalizacją może rejestrować się  poprzez stronę internetową: konkursmat2015.pwsip.edu.pl. Po rejestracji każdy uczestnik otrzyma drogą mailową numer identyfikacyjny i wygenerowany indywidualnie zestaw 15 zadań. Uczestnicy konkursu, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu, otrzymają 9. marca 2015 r., także drogą mailową, dostęp do kolejnych 15 zadań. Finał konkursu będzie miał miejsce 11. czerwca 2015 r. w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przy ul. Akademickiej 14. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę