sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Blokady dróg krajowych nr 63 i 66

Rolnicy blokują kolejne drogi krajowe w województwie podlaskim. Od 10.00 nieprzejezdna jest droga krajowa nr 66 na odcinku Zambrów - Bielsk Podlaski. Zablokowana jest też droga krajowa nr 63 w Czyżewie na odcinku Zambrów - Szulborze Kozy.

Rolnicy protestują w miejscowości Dąbrówka Kościelna w pobliżu Szepietowa. Domagają się oni dopłat do produkcji mleka i trzody, a także rekompensat za szkody spowodowane przez dziki. Chcą też dymisji ministra rolnictwa Marka Sawickiego.
Trasa będzie blokowana przez trzy dni od 10:00 do 15:00.
Samochody osobowe kierowane są na objazdy przez Dąbrówkę Kościelną. Ciężarówki muszą jechać drogami wojewódzkimi z Wysokiego Mazowieckiego przez Łapy w kierunku Brańska.

Zablokowana jest też droga krajowa nr 63 w Czyżewie na odcinku Zambrów - Szulborze Kozy. Traktory stoją na jednym pasie ulicy Nurskiej, od ronda w kierunku granicy miasta. Jak mówią organizatorzy, przepuszczają tylko karetki i autobusy. Pozostałe pojazdy muszą korzystać z objazdów. Samochody osobowe mogą ominąć blokadę jadąc przez Czyżew (dw 690 ul. Mazowiecka – ul. Szkolna – ul. Złote Jabłko – dp ul. Ciechanowiecka), natomiast ciężarówki w Zambrowie kierowane są na objazd przez Wysokie Mazowieckie, Roszki Wodzki, Łapy i Brańsk. Protest powinien zakończyć się ok. 16:00.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0