Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Prezydenckie prawybory w Łomży?

Główne zdjęcie
Pomysłodawcy przeprowadzenia prawyborów prezydencki w łomżyńskich szkołach: Adam Iwanowski, Katarzyna Pawelczyk, Diana Grzymała na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim (fot. UM Łomża)

- Chcemy zainteresować młodych ludzi tym co się dzieje w kraju – mówiła Katarzyna Pawelczyk z I LO, która wraz ze szkolna koleżanką Dianą Grzymała i Adamem Iwanowskim z II LO, chce zorganizować we wszystkich łomżyńskich szkołach średnich, a być może także na uczelniach wyższych, prawybory prezydenckie. Miałyby one odbyć się w ostatnim tygodniu marca. Póki co do pomysłu zorganizowania takich prawyborów młodzież przekonała prezydenta. - Wybory to święto demokracji. Rolą prezydenta, rolą osób pełniących funkcje publiczne jest wpajanie dobrych wartości – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski deklarując wsparcie dla tej inicjatywy i udostępnienie przechowywanych w szkołach urn wyborczych wykorzystywanych w prawdziwych wyborach.

Młodzi ludzie pełni zapału przekonują, że „wybory są obowiązkiem patriotycznym” i ubolewają, że chodzi na nie „tylko około 50 proc. społeczeństwa”. Tłumaczą też, że zapewne większość z tych, którzy nie biorą udziału w wyborach sądzi, że „ich głos nie ma znaczenia”. Jak oceniają, takie przekonanie jest też wśród młodych mieszkańców Polski i Łomży, a majówka podczas której zaplanowane są wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej skłania ich bardziej do dobrej zabawy, niż do udziały w głosowaniu. Dlatego chcą zorganizować w szkołach prawybory, aby zachęcić młodych wyborców do udziału w majowych wyborach majowych i świadomego głosowania, a wszystkich młodszych uczniów szkół średnich uczyć na czym one polegają.

Plany są takie, aby prawybory zorganizować we wszystkich szkołach średnich w mieście, a jak się uda także na uczelniach wyższych. Głosowanie miałoby trwać przez tydzień – pod koniec marca, po czym, po podliczeniu głosów przez komisję składającą się nie tylko z organizatorów, ogłoszone byłyby wyniki dla poszczególnych szkół i całego miasta. Póki co inicjatywę wsparł prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, który wraz z uczniami wystąpił na konferencji prasowej w ratuszu. Chwalił licealistów za cenną inicjatywę, zadeklarował wsparcie i zapowiedział udostępnienie uczniom miejskich urn wyborczych. Jeszcze we wtorek dyrektorzy miejskich szkół ponadgimnazjalnych mieli otrzymać e-maile z propozycję udziału ich uczniów w prawyborach. Młodzi organizatorzy twierdzą, że koszty przedsięwzięcia będą niewielkie, i w całości biorą je na własne barki.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę