poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Będą kolejne blokady rolnicze?

Wójtowie Piątnicy i Wizny otrzymali wnioski od organizatorów rolniczych protestów w sprawie kolejnych planowanych blokad dróg. Choć wnioskodawcy są różni obie blokady zaplanowano na najbliższy czwartek. Obie mają rozpocząć się o godzinie 10.00 i trwać do odwołania. We wtorek rano zawiadomienie o organizowanym proteście odebrał także wójt Zbójnej. Tu droga ma być zablokowana w Kuziach.

W Piątnicy „zgromadzenie publiczne”  organizuje komitet protestacyjny „Rolnicy Podlasia”. Zablokowana ma być prowadzące przez miejscowość droga krajowa nr 61. Rolnicy mają protestować chodząc po przejściu dla pieszych na wysokości Urzędu Gminy.

Wiźnie protest organizują Kółka Rolnicze. Rolnicy mają zablokować skrzyżowanie drogi krajowej nr 64 (Piątnica – Jeżewo) z ulicą Czarneckiego. Na prośbę wójta organizatorzy zadeklarowali, że co pół godziny wahadłowo będą przepuszczane samochody stojące przed blokadą. W obu wnioskach organizatorzy podają, że powodem jest trudna sytuacja w rolnictwie. We wnioskach nie podali godziny zakończenia protestów podając, że będą on trwały „do odwołania”.

W Kuziach protest rolników ma zorganizować „Samoobrona”. W tym wypadku blokada drogi wojewódzkiej łączącej Łomżę z Myszyńcem ma trwać 6 godzin od 10.00 do 16.00.

 

To kolejne planowane blokady rolnicze w regionie Łomży. Dwie blokady w Konarzycach i Śniadowie były w piątki 6. i 13. lutego. Obie były kilkugodzinne i organizowane w takich miejscach, aby policjanci bez większych problemów mogli wyznaczyć objazdy. Blokady planowane na najbliższy czwartek spowodują znacznie większe utrudnienia w ruchu, tym bardziej, że na ten dzień zapowiadane są blokady także w wielu innych miejscach północno-wschodniej Polski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0