Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Będą kolejne blokady rolnicze?

Wójtowie Piątnicy i Wizny otrzymali wnioski od organizatorów rolniczych protestów w sprawie kolejnych planowanych blokad dróg. Choć wnioskodawcy są różni obie blokady zaplanowano na najbliższy czwartek. Obie mają rozpocząć się o godzinie 10.00 i trwać do odwołania. We wtorek rano zawiadomienie o organizowanym proteście odebrał także wójt Zbójnej. Tu droga ma być zablokowana w Kuziach.

W Piątnicy „zgromadzenie publiczne”  organizuje komitet protestacyjny „Rolnicy Podlasia”. Zablokowana ma być prowadzące przez miejscowość droga krajowa nr 61. Rolnicy mają protestować chodząc po przejściu dla pieszych na wysokości Urzędu Gminy.

Wiźnie protest organizują Kółka Rolnicze. Rolnicy mają zablokować skrzyżowanie drogi krajowej nr 64 (Piątnica – Jeżewo) z ulicą Czarneckiego. Na prośbę wójta organizatorzy zadeklarowali, że co pół godziny wahadłowo będą przepuszczane samochody stojące przed blokadą. W obu wnioskach organizatorzy podają, że powodem jest trudna sytuacja w rolnictwie. We wnioskach nie podali godziny zakończenia protestów podając, że będą on trwały „do odwołania”.

W Kuziach protest rolników ma zorganizować „Samoobrona”. W tym wypadku blokada drogi wojewódzkiej łączącej Łomżę z Myszyńcem ma trwać 6 godzin od 10.00 do 16.00.

 

To kolejne planowane blokady rolnicze w regionie Łomży. Dwie blokady w Konarzycach i Śniadowie były w piątki 6. i 13. lutego. Obie były kilkugodzinne i organizowane w takich miejscach, aby policjanci bez większych problemów mogli wyznaczyć objazdy. Blokady planowane na najbliższy czwartek spowodują znacznie większe utrudnienia w ruchu, tym bardziej, że na ten dzień zapowiadane są blokady także w wielu innych miejscach północno-wschodniej Polski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę