poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Wicemistrz Polski

Jakub Strzelczyk zawodnik Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego „Prefbet Śniadowo” Łomża został srebrnym medalistą Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Podczas rozgrywanych w Toruniu zawodów, w biegu na 600 metrów, złoto przegrał dosłownie o włos – dwie setne sekundy.

Jakub Strzelczyk
Jakub Strzelczyk
Jakub Strzelczyk
Jakub Strzelczyk
Jakub Strzelczyk
Jakub Strzelczyk

Jakub Strzelczyk (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) na metę finałowego biegu na dystansie 600 metrów wbiegł razem z Szymonem Biolikiem (GTS Bojszowy). Szybszy okazał się zawodnik ze Śląska – jego czas to 1:23.28. Z rezultatem 1:23.30 srebro wywalczył biegacz z miasta nad Narwią, który przy okazji ustanowił nowy rekord życiowy.

Z zładowników łomżyńskiego klubu podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych swoje rekordy życiowe poprawiło troje innych zawodników, choć żaden z nich nie zdołał sięgnąć po medal. Najbliżej tego był Diana Piotrowska, która podczas eliminacji dystans 200 metrów (jun. mł.) przebiegła w czasie 25.33. To drugi czas podczas tych mistrzostw. Niestety zawodniczka łomżyńskiego klubu w finałowym biegu pobiegła nieco wolniej - 25.51 zajmując ostatecznie 4 miejsce.

W Toruniu własne rekordy pobili także Weronika Kulawczyk, która w biegu na 300m (jun mł) z czasem 40.98 zajęła 6 miejsce oraz Rafał Pogorzelski w biegu na 2000m (jun mł) z czasem 5:54.27 zajął 9 miejsce.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0