Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

5 osób w szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla

Pięć osób w tym noworodek - trafiło do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. To członkowie dwóch rodzin, mieszkających w jednym domu we wsi Trojanówek w powiecie wysoko-mazowieckim.

Strażacy zostali wezwani na miejscew sobotę (14.02) przez pogotowie ratunkowe. W ciągu kilku godzin były tam bowiem dwa zgłoszenia o osobach, które mają zawroty i bóle głowy. 

Załoga karetki podejrzewając, że przyczyną może być tlenek węgla - wezwała strażaków, by sprawdzili jego stężenie. Po przyjeździe na miejsce straż potwierdziła przekroczone normy tlenku. Wstępnie ustalono, że mógł on się ulatniać z pieca bądź tzw. kozy, niewłaściwie podłączonej do komina. Do szpitala trafiło 5 osób - wszystkie niepełnoletnie. Najstarsza ma 17 lat. Najmłodszy jest 7-dniowy noworodek. W najpoważniejszym stanie jest 13-letni chłopak, któremu jeszcze przed zabraniem do szpitala trzeba było podać tlen. 

Tlenek węgla nazywany jest cichym zabójcą. Gaz jest bardzo groźny bo - w temperaturze pokojowej jest bezbarwny, bezwonny i niedrażniący. Stąd apele strażaków o montowanie czujników domach.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę